جزئیات افزایش تسهیلات برای واحدهای ناتمام مسکن مهر

جزئیات افزایش تسهیلات برای واحدهای ناتمام مسکن مهر

http://www.bananews.irقائم مقام و زیر راه و شهرسازی اعلام کرد: به منظور اتمام واحدهای نیمه تمام مسکن مهر سقف تسهیلات فردی مسکن مهر بین دو تا سه میلیون تومان با در نظر گرفتن اینکه حداکثر تسهیلات از ۲۵ میلیون تومان فراتر نرود، افزایش می یابد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی افزود: برخی واحدهای مسکن مهر که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد هستند و نیاز به مبلغی برای تکمیل دارند با افزایش تسهیلات بانکی بین دو تا سه میلیون تومان مورد مساعدت قرار می گیرند.

قائم مقام وزیر و مجری ویژه در طرح مسکن مهر تأکید کرد: همچنین علاوه بر داشتن شرایط ذکر شده، افزایش مبلغ تسهیلات شامل پروژه هایی می شود که اصل تسهیلات آنها بین ۲۰ تا ۲۲ میلیون تومان بوده است زیرا که با در نظر گرفتن مبلغ افزایش یافته، نباید مبلغ کل تسهیلات بیش از ۲۵ میلیون تومان شود.

وی بیان داشت: با تأیید شورای پول و اعتبار در دولت یازدهم برای انجام تعهدات و تکمیل واحدهای نیمه تمام مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد تومان به سقف کلی تسهیلات اضافه شد. بدین ترتیب سقف کلی تسهیلات مسکن مهر از ۴۸ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

مهرآبادی یادآور شد: خوشبختانه این مبلغ از محل وصول اقساط توسط بانک مرکزی به بانک مسکن عودت شد تا طی دوره تنفس ۳ ساله اعطایی صرف انجام تعهدات فعلی و تکمیل طرح های نیمه تمام شود.

 

مهر

    نظرات