فاصله قیمتی ۲۰ میلیون تومانی "خانه‌های پایتخت"/ آپارتمان متری ۲۵ میلیون تومان!

فاصله قیمتی ۲۰ میلیون تومانی "خانه‌های پایتخت"/ آپارتمان متری ۲۵ میلیون تومان!

http://www.bananews.ir/در زمستان گذشته گران‌ترین آپارتمان مسکونی در منطقه ۲، متری ۲۱ میلیون تومان به فروش رسید و این درحالی است که در تابستان امسال در منطقه یک هر واحد متری ۲۵ میلیون تومان به فروش رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاختلاف قیمت گران‌ترین و ارزان‌ترین هر مترمربع واحد مسکونی در تهران به ۲۰ میلیون تومان رسید.

بر اساس این گزارش، بررسی تغییرات قیمتی در معاملات زمین و مسکن پایتخت در زمستان ۹۲ نشان می‌دهد این فصل هرچند اوضاع خرید و فروش بهتر از پاییز بود اما نسبت به زمستان سال ۹۱ تعداد معاملات املاک ۲۴ درصد کاهش داشته است.

بر اساس این آمار، در زمستان گذشته گران‌ترین آپارتمان مسکونی در منطقه ۲، متری ۲۱ میلیون تومان به فروش رسید و این درحالی است که در تابستان امسال در منطقه یک هر واحد متری ۲۵ میلیون تومان به فروش رسید.

اما وقتی به آمار سال گذشته نگاه می‌کنیم، ارزان‌ترین واحد مسکونی در سال گذشته متری ۷۰۰ هزار تومان در منطقه ۱۲ معامله شد، در حالی که امسال در منطقه ۶ واحد ۳۱۰ متری، در هر متر مربع ۱۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان خریداری شد.

گفتنی است، این فاصله قیمتی در خصوص زمین و یا خانه‌های کلنگی کمتر است.

براساس این گزارش، در زمستان ۹۲ ارزان‌ترین ملک کلنگی معامله شده در منطقه ۱۹، یک میلیون تومان و گران‌ترین در منطقه ۱ تهران، ۱۹ میلیون تومان معامله شد و بیشترین معاملات زمین در منطقه ۱ صورت گرفت.

بعلاوه،‌ جزئیات دو واحد گران قیمت در بازار مسکن مرکز و شمال تهران در امسال به این شرح است:

در خیابان آقا بزرگی واقع در خیابان فرشته یک واحد مسکونی نو ساز به متراژ ۳۵۰ متر مربع، با قیمت متری ۲۵ میلیون تومان به بازار فروش عرضه شده است.

گفتنی است،‌ اگرچه این واحد مسکونی از کلیه امکانات رفاهی و تفریحی برخوردار است اما قیمت واقعی هر متر مربع واحد مشابه بین ۱۱ میلیون تا ۱۸ میلیون تومان تعیین می‌شود.

از طرف دیگر یک واحد مسکونی ۳۱۰ متری در خیابان ابن سینا واقع در خیابان یوسف آباد متری ۱۴ میلیون و ۶۶۰‌ هزار‌ تومان از سوی مالک قیمت‌گذاری شده است.

واحد مذکور ۳۰ سال ساخت است، به همین خاطر فروشنده اعلام کرده که ۱۳۳ متر مربع قدرالسهم زمین این واحد مسکونی است و این قیمت پیشنهادی فروش مربوط به قیمت زمین آن است.

با این حال، کارشناسان ارزشیابی قیمت واحدهای مسکونی در خیابان یوسف آباد اظهار می‌کنند: قیمت واقعی فروش هر متر‌مربع چنین واحدی بین ۵ میلیون و ۹۷۰ هزار تا ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است، در حالی که قیمت پیشنهادی فروش به نقل از مالک ۱۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان عنوان شده است!

قیمت پیشنهادی مالک دو برابر و حتی بیشتر از قیمت حقیقی تعیین شده است و این موضوع نشان دهنده بی توجهی برخی از فروشنده‌ها به بازار مسکن است.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات