لحظه‌شماری برای خلاصی از اجاره‌نشینی

لحظه‌شماری برای خلاصی از اجاره‌نشینی

http://www.bananews.irتحویل چندین هزار واحد مسکن مهر پردیس در حالی عقب می‌افتد که به گفته مدیر عامل شرکت عمران این شهر خدمات زیربنایی این واحدها تکمیل نیست و وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای تامین آب، برق، گاز و فاضلاب این واحدها تاخیر دارند.

این درحالی است که مسئولان وزارت نیرو تاکید دارند منابع مالی برای ایجاد زیرساخت‌های آب، برق و فاضلاب باید از سوی دولت تامین شود که دولت هم منابع مالی کافی ندارد.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبه گفته ولی‌پور - مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس - در فاز ۹ این شهر بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر ساخته شده اما کهبه دلیل نبود امکاناتی نظیر آب و برق قابل واگذاری به متقاضیان نیست درصورتیکه اگر وزارت نیرو همکاری کند این واحدها افتتاح می‌شوند.

این در حالی است که نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در امور مسکن مهر در این باره گفت: معضل اصلی وزارت نیرو برای ایجاد زیرساخت آب، برق و فاضلاب واحدهای مسکن مهر عدم تامین منابع مالی است؛ به گونه‌ای که در حال حاضر بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی داریم و پنج هزار میلیارد تومان نیز برای تامین همزمان آب، برق و فاضلاب مورد نیاز است.

به گفته محمدرضا امیرکمالی براساس بند ۴ مصوبه هیات وزیران در سال گذشته منابع مالی از طریق آورده متقاضیان و فروش اراضی و املاک وزارت راه و شهرسازی تامین می شود و شرکت‌های ما با توان اجرایی بالا آماده هستند در صورت تامین منابع مالی در کوتاه ترین زمان ممکن پروژه‌ها را اجرا و تکمیل کنند.

وی در مورد تعهد وزارت نیرو در این زمینه تصریح کرد: تعهد ما بر مبنای پول است و اگر پول باشد نسبت به سایر دستگاه‌ها خیلی قوی‌تر هستیم و با یک تومان به اندازه دو تومان کار می‌کنیم لذا دولت باید منابع مالی را برای ایجاد زیرساخت های آب، برق و فاضلاب تامین کند.

در این شرایط که توپ تکمیل نبودن واحدها در زمین وزارتخانه‌ها می‌چرخد مالکان واحدهای مسکن مهر منتظر مستقر شدن در خانه‌هایشان هستند و برای خداحافظی با اجاره‌نشینی لحظه‌شماری می‌کنند.

 

ایسنا

    نظرات