چرا خرید و فروش خانه کم شده است؟

چرا خرید و فروش خانه کم شده است؟

http://www.bananews.ir/کاهش میزان معاملات در بازار مسکن ناشی از رکود اقتصادی است که در کشور حاکم است و با توجه به رکود به وجود آمده، متقاضیان همچنان منتظر هستند قیمت‌ها کاهش یابد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعطا‌ءالله آیت‌اللهی - رییس شورای مهندسان مشاور ایران -درباره‌ دلایل کاهش میزان معاملات مسکن در ماه‌های اخیر اظهار کرد: به دلیل رکود اقتصادی که در کشور حاکم است، سرمایه‌های سرگردان در بخش‌های مختلف در حال سرمایه‌گذاری هستند و در بازار مسکن تمرکز ندارند.

وی افزود: با توجه به رکود به وجود آمده در بازار مسکن افراد همچنان منتظر هستند که کاهش قیمت اتفاق بیفتد.

آیت‌اللهی با بیان این‌که براین اساس خریداران دست نگه داشته و تمایلی برای خرید ندارند، تصریح کرد: به همین دلیل میزان معاملات افت چشم‌گیری پیدا کرده است.

رییس شورای مهندسان مشاور ایران با اشاره به این‌که در حال حاضر بازار مسکن راکد است و خرید و فروش چندانی در آن اتفاق نمی‌افتد، گفت: مردم انتظار دارند در راستای رکود به وجود آمده قیمت‌ها نیز کاهش یابد.

وی درباره‌ وضعیت بازار در ماه‌های آتی نیز اظهار کرد: در سه ماه آینده اتفاق خاصی در بازار مسکن رخ نمی‌دهد و وضعیت بازار به همین روال پیش می‌رود مگر آنکه تحول بزرگی مانند اجرای طرح وام ۵۰ درصدی ارزش خرید خانه یا اتفاق ویژه‌ای از جمله افزایش تسهیلات، فرصت‌ها و کمک به خریداران بیفتد در غیر این صورت روال در ماه‌های آتی به همین منوال پیش خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، میزان معاملات خرید و فروش مسکن در خرداد امسال نسبت به اردیبهشت با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شده و از ۲۰۳ هزار مورد معامله منعقد شده مسکن در خرداد بیش از ۱۲۰ هزار مورد مربوط به خرید و فروش خانه بوده است.

براساس آمار موجود، میزان قراردادهای خرید و فروش خانه در خرداد نسبت به اردیبهشت با کاهش ۳۱ هزار موردی (معادل ۲۰ درصد) مواجه بوده است.

 

ایسنا

    نظرات