۷۵ درصد حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان رخ داده است

۷۵ درصد حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان رخ داده است

http://www.bananews.ir/سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: حوادث ناشی از کار در آذربایجان غربی ۱۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش بنانیوز، احمد دهقان از کاهش حوادث ناشی از کار در سال جاری گفت: حوادث ناشی از کار در استان طی سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۲ ، ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده‌است که دلیل این کاهش بازرسی های مداوم از کارگاهها و آموزش به کارگران است.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی حفظ و صیانت از نیروهای انسانی است گفت: در سه ماه اول سال جاری تعداد ۳۳۴۸ مورد بازرسی از کارگاه‌ها توسط بازرسان ما صورت گرفته است که ۸ درصد بیش از پیش بینی می باشد.

دهقان از وقوع ۵۰حادثه ناشی از کار به ازای ۱۰۰ هزار نفر کارگر بیمه شده تامین اجتماعی در استان طی سه ماه اول سال جاری خبر داد و گفت : از این تعداد حادثه ۱۶۹ نفر کارگر آسیب دیده اند.

وی در خصوص فوتی های این حوادث نیز گفت: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث ذکر شده در سه ماهه اول سال جاری استان ۱۶ نفر بوده که ۱۲ مورد از ۱۶ مورد ذکر شده مربوط به حوادث کار ساختمانی است که این مهم نیازمند توجه ویژه مسئولان سازمان نظام مهندسی ساختمان ، کارفرمایان و مجریان ذیصلاح می باشد.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با بیان این‌که ۷۵ درصد حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان غربی در بخش ساختمان رخ داده است، اظهار کرد: نبود نظارت بر کار کارگران توسط کارفرما، واگذاری کار به کارگر فاقد مهارت لازم، سهل انگاری و بی احتیاطی کارگر در حین کار و عوامل ناایمن کارگاه از مهم ترین عوامل بروز حوادث در کارگاه های ساختمانی است .

دهقان افزود: بازرسان کار، مسائل حفاظتی و ایمنی کارگاهها را پیگیری می کنند و در این خصوص با واحدهای متخلف طبق ظوابط موجود در قانون کار برخورد می شود.

وی اظهار کرد: در این گزارشات کلیه موارد نقص مشهود به کارفرمایان تذکر داده می شود و چنانچه کارفرمایان نسبت به رفع نقص اقدام نکنند با آنها به صورت جدی برخورد و بعضا با هماهنگی های انجام شده طی مراحل مربوطه نسبت به پلمپ قسمتهای خطرناک و غیر ایمنی اقدام خواهد شد .

مهندس دهقان تاکید کرد: با توجه به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری بنام " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " با تمام توان در جهت تحقق یافتن فرموده حضرت آقا از هیچ تلاش وکوششی دریغ نخواهیم کرد.

    نظرات