قیمت اجاره آپارتمان‌های ۷۰ متری در تهران

http://www.bananews.ir/افزایش اجاره بها و قیمت خانه باعث شده تقاضا برای اجاره واحدهای کوچک افزایش یابد و مردم با توجه به اینکه هر سال به مبلغ اجاره‌شان اضافه می‌شود مجبورند سراغ خانه‌های کوچک‌تر بروند که این امر باعث شده میزان تقاضای این واحدها افزایش داشته باشد، البته طبق استعلام از بازار مسکن نرخ بهای ماهانه یک واحد مسکونی ۷۰ متری در جنوب تهران حدود یک میلیون ۵۰ هزار تومان است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبا آغاز فصل جابه‌جایی و داغ بودن بازار اجاره‌ها با توجه به کاهش قدرت خرید مردم و میزان بالای قیمت‌ مسکن، بررسی‌ها در این بخش حاکی از آن است که تقاضا همچنان برای اجاره واحدهای کوچک بالاست.

بر این اساس میانگین اجاره بهای واحدهای ۷۰ متری با میانگین عمر زیر ۱۰ سال در جنوب شهر یک میلیون ۵۰ هزار تومان و در شمال شهر دو میلیون ۹۰۰ هزار تومان است.

هم‌چنین بررسی میدانی خبرنگار ایسنا از وضعیت میزان متقاضیان واحدهای کوچک در سطح شهر تهران نشان می‌دهد که متقاضیان با توجه به شرایط مالی و میزان تورم در جامعه معتقدند که قیمت‌ها هم چنان بالاست و برخی از صاحبان خانه‌ برای تمدید قرداد میزان اجاره را بالاتر هم برده‌اند.

این در حالی است که بازار مسکن بهار امسال به پیشواز تابستان رفت و بازار اجاره‌ را گرم کرد چراکه میزان اجاره نشینی در سه ماه آغازین امسال ۱۱ درصد نسبت به زمستان سال گذشته افزایش یافت و با آغاز فصل تابستان که از آن به عنوان فصل جابجایی مستاجران یاد می‌شود این روند رو به افزایش رفته است.

قیمت اجاره بهای واحدهای ۷۰ متری با عمر زیر ۱۰ سال ساخت در نقاط مختلف تهران به شرح زیر است:

- یک واحد ۷۰ متری واقع در خیابان میرداماد با یک سال قدمت به قیمت ۲۰ میلیون تومان پول پیش و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اجاره که معادل پرداختی ماهانه آن با درنظر گرفتن ۳۰ هزار تومان برای هر یک میلیون تومان ودیعه در بازار مسکن، حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۷۰ متری واقع در خیابان تهرانپارس با دو سال قدمت همراه با پارکینگ و انباری به قیمت ۲۵ میلیون تومان پول پیش و ۶۰۰ هزار تومان اجاره که معادل پرداختی ماهانه آن یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۷۰ متری واقع در اشرفی اصفهانی، پونک با عمر بنای سه سال به قیمت ۵۴ میلیون تومان رهن کامل که معادل پرداختی ماهانه آن یک میلیون و ۶۲۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۷۰ متری واقع در شهرک نفت،‌ دو خوابه همراه با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت ۲۷ میلیون تومان پول پیش و یک میلیون تومان اجاره که معادل پرداختی ماهانه آن یک میلیون و ۸۱۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۷۰ متری واقع در خیابان نارمک، دوخوابه همراه با انباری به قیمت ۵۰ میلیون تومان رهن کامل که معادل پرداختی ماهانه آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۷۰ متری واقع در خیابان ستارخان‌، یک خوابه، تک واحدی به قیمت ۴۰ میلیون تومان پول پیش و ۳۰۰ هزار تومان اجاره که معادل پرداختی ماهانه آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۷۰متری واقع در خیابان طوس با قدمت ۱۰ ساله به قیمت ۳۳ میلیون تومان رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل پرداختی آن یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۷۰ متری واقع در عارف جنوبی با قدمت پنج سال به قیمت ۲۰ میلیون تومان پول پیش و ۴۰۰ هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل پرداختی ماهانه آن یک میلیون تومان است.

- یک واحد ۷۰ متری واقع در سهروردی شمالی دو خوابه همراه با پارکینگ و انباری به قیمت ۵۰ میلیون تومان پول پیش و یک میلیون و صد هزار تومان اجاره داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه آن دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۷۰ متری واقع در میدان تسلیحات دو خوابه ، با سه سال قدمت به قیمت ۳۰ میلیون تومان پول پیش و ۴۵۰ هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل پرداختی ماهانه آن یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

جدول قیمت اجاره بهای واحدهای ۷۰ متری با عمر زیر ۱۰ سال ساخت در نقاط مختلف تهران به شرح زیر است:

{jathumbnail off}

http://www.bananews.ir/

 

ایسنا

    نظرات