پیشنهاد افزایش قیمت بلیت قطارهای رجا به راه‌آهن ارائه شد

پیشنهاد افزایش قیمت بلیت قطارهای رجا به راه‌آهن ارائه شد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با تایید افزایش نرخ اجاره لکوموتیو از سوی شرکت راه آهن، از ارائه پیشنهاد افزایش قیمت بلیت قطارهای این شرکت به راه آهن خبر داد و گفت: افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری متناسب با مسیر و زمان حرکت قطار تعیین می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irپس از افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت قطار که از سوی شرکت راه آهن بابت خدمات ایستگاهی اعمال شد، این شرکت، اجاره لکوموتیوها را هم افزایش داده و در واقع، یارانه‌ای که تاکنون بابت مابه التفاوت اجاره به شرکت‌های بخش خصوصی پرداخت می‌شد، حذف شده است.

در این رابطه سید حسن موسوی نژاد مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در گفتگو با مهر در خصوص افزایش مبلغ اجاره لکوموتیو از سوی شرکت راه آهن، اظهار داشت: شرکت راه آهن اجاره لکوموتیوها را افزایش داده که این اجاره‌ها متفاوت است.

وی با بیان اینکه تاکنون شرکت راه آهن بخشی زیادی از مابه التفاوت اجاره لکوموتیو را به صورت یارانه محاسبه می‌کرد، گفت: در حال حاضر یارانه اجاره لکوموتیوها حذف شده است، بنابراین شرکت‌ها باید بصورت آزاد و با نرخ واقعی اجاره را بپردازند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل ریلی درباره اینکه دیدگاه بخش خصوصی در خصوص این افزایش قیمت چیست، افزود: شرکت راه آهن باید حمایت بیشتری را از بخش مسافری داشته باشد و فعلا این بخش نیاز به حمایت دارد.

موسوی نژاد با اشاره به قیمت های جدید بلیت قطار، تصریح کرد: شرکت‌های ریلی هزینه‌ها را به نرخ امسال می‌پردازند اما هنوز قیمت بلیت برای سال گذشته است بنابراین نیاز به مجوز افزایش قیمت وجود دارد.

وی به ارسال قیمت‌های پیشنهادی جدید به شرکت راه آهن اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت‌ها متناسب با مسیر و زمان حرکت قطار است و تقاضاهای یک سفر می‌تواند تعیین کننده باشد.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا افزود: قیمت بلیت در زمان پیک سفرها و غیر پیک متفاوت تعیین می‌شود، حتی در زمان‌های غیرپیک، تخفیف هم برای بلیت در نظرگرفته می‌شود.

موسوی نژاد با بیان اینکه فعلا شرکت ها قیمت های پیشنهادی را به شرکت راه آهن داده اند، بیان کرد: تا هفته آینده قیمت‌های جدید از سوی شرکت راه آهن اعلام می‌شود، ضمن آنکه شرکت رجا برای سرویس‌های جدید این شرکت هم برنامه های خاصی دارد که به زودی اعلام می‌شود.

 

مهر

    نظرات