آغاز بازسازی واحدهای خسارت دیده در زلزله مورموری/ بنیاد مسکن کمک‌های بلاعوض را از منابع خود پرداخت می‌کند

آغاز بازسازی واحدهای خسارت دیده در زلزله مورموری/ بنیاد مسکن کمک‌های بلاعوض را از منابع خود پرداخت می‌کند

http://www.bananews.ir/تابش گفت: کار بازسازی واحدهای خسارت دیده در زلزله مورموری از این هفته آغاز شده و تا پرداخت تسهیلات بلاعوض بنیاد مسکن از منابع خود این اعتبارات را پرداخت می‌کند.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعلی‌رضا تابش با بیان اینکه بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان مورموری استان ایلام از این هفته آغاز می‌شود گفت: تفاوت این زلزله با زلزله های مناطق دیگر این بود که با فروریختن سقف هیچ آسیب جانی وارد نشد.

 

وی در ادامه افزود: واحدهای شهری در این مناطق سازه های غیر مقاوم داشته و نیاز به تخریب و نوسازی کامل دارد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه کار آمارگیری واحدهای زلزله‌زده آغاز شده است گفت: بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی نیاز به نوسازی کامل دارند و ۱۰ هزار واحد نیز نیاز به تعمیر و مرمت دارند.

تابش در ادامه تصریح کرد: رئیس جمهور در خصوص بازسازی واحدهای مسکونی در این مناطق تاکید بسیار کرده و تسهیلات لازم را تصویب کرده‌ است.

وی در ادامه توضیح داد: برای هر واحد شهری و روستایی ۲۵ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده و ۵ میلیون تومان کمک بلا‌عوض برای واحدهای نوسازی شده و ۲ میلیون تومان برای واحدهای تعمیری در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به اینکه تسهیلات این مناطق باید به بانک مرکزی ابلاغ و سهم بانک‌های عامل مشخص شود گفت: در حال حاضر بنیاد مسکن با پرداخت تسهیلات بلاعوض از منابع خود کار بازسازی را آغاز کرده است.

تابش در ادامه خاطر نشان کرد: ساکنان این مناطق نیز باید همانند سایر مناطق زلزله زده در بازسازی واحدهای خود مشارکت حداکثری داشته باشند و ما نیز با تزریق تسهیلات و در اختیار گذاشتن مصالح کافی در بازسازی واحدها همکاری می‌کنیم.

وی در پایان گفت: سعی خواهیم کرد تا پایان سال آینده کار بازسازی واحدهای خسارت دیده را به اتمام برسانیم.

 

باشگاه خبرنگاران 

    نظرات