بی‌میلی مالکان به فروش مسکن/ نرخ آپارتمان‌های کمتر از ۴۰ متر

بی‌میلی مالکان به فروش مسکن/ نرخ آپارتمان‌های کمتر از ۴۰ متر

 http://www.bananews.irرکود بازار مسکن و کاهش قیمت‌ها موجب بی‌میلی مالکان برای فروش شده است به همین جهت تعداد کمتری آپارتمان به فروش گذاشته می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبازار مسکن در این روزها در انتظار اجرای سیاست‌های دولت است به همین دلیل تغییرات خاصی در این بازار مشاهده نمی‌شود و قیمت‌ها همچنان سیرنزولی دارند اما همین موضوع منجر به این شده است که نسبت به سال گذشته تعداد واحدهای کمتری برای فروش گذاشته شود و مالکان نسبت به فروش واحدها بی میل باشند.

 

در واقع قیمت پایین آپارتمان‌ها و رکود خرید و فروش موجب شده که تعداد زیادی از مالکان واحدهای خود را برای فروش عرضه نکنند و در انتظار رونق بیشتر بازار باشند که با توجه به شرایط کنونی به نظر نمی‌رسد تاپایان سال هم تغییر خاصی در نرخ های مسکن به وجود بیاید.

براین اساس، در حال حاضر خریداران واقعی در بازار حضور دارند و به دلیل اینکه هنوز هم قیمت مسکن بیشتر از درآمد خانوارها است بنابراین تعداد زیادی از متقاضیان همچنان توان خرید مسکن را ندارند بنابراین مشتریان کمی در بازار وجود دارد.

همچنین تعدادی از فروشندگان هم که قصد تعویض آپارتمان خود را دارند با مشکل نبود مشتری مواجه شدند به همین جهت تعدادی از این فروشندگان هم از بازار فروش حذف شده اند.

براساس این گزارش، در شرایط کنونی فروشندگان واحدهای کوچک به نسبت دیگر واحدها با مشتری بیشتری روبرو هستند و این آپارتمان‌ها زودتر به فروش می رسد، بنابراین همچنان بازار مسکن در اختیار آپارتمان های کوچک و ارزان قیمت است.

نرخ آپارتمانی های کمتر از ۴۰ متر

براساس گزارش میدانی،واحدی ۴۰ متری، طبقه سوم با انباری وبالکن در محدوده اجاره دار متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و در محلاتی پاسدار گمنام واحدی ۳۳ متری و طبقه سوم با پارکینگ به قیمت ۱۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

همچنین سوئیت ۲۵ متری در پیچ شمیران ۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در آزادی - کارون واحدی ۴۰ متری با قیمت هرمتر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در اجاره دار واحدی ۳۸ متری و یک خوابه طبقه دوم ۱۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در نواب - جوانمرد واحدی ۴۰ متری و نوساز با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین در نارمک - تسلیحات آپارتمانی ۳۴ متری در طبقه دوم ۱۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و در فرجام واحدی ۳۸ متری و یکخوابه طبقه سوم ۱۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در وحدت اسلامی واحدی ۳۴ متری و سه ساله در طبقه دوم ۸۹ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در رسالت - مجیدیه واحدی ۳۳ متری و یک خوابه با انباری ۱۲۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

همچنین در نارمک - تسلیحات واحدی ۳۵ متری و نوساز در طبقه چهارم ۱۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود و در مترو سبلان واحدی ۳۲ متری و یکساله طبقه اول با قیمت ۱۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

ببراساس این گزارش، در خیابان آزادی ۲۱ متری هاشمی واحدی ۴۰ متری و نوساز طبقه دوم ۱۲۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در پیروزی - مغانلو واحدی ۴۰ متری با عمر ۸ ساله و انباری ۱۱۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

 

مهر

    نظرات