تجمع در انتقاد به آزمون پروانه مهندسین عمران

تجمع در انتقاد به آزمون پروانه مهندسین عمران

http://www.bananews.ir/جمعی از داوطلبان آزمون اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسین عمران محاسب در اعتراض به آن‌چه ایراد سوالات امتحانی می‌خواندند در مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irآزمون پروانه اشتغال به کار مهندسین عمران محاسب در خردادماه ۹۳ برگزار شده که به گفته‌ی داوطلبان تجمع کننده، سه سوال این آزمون که ایراد علمی داشته در نتایج آزمون محاسبه شده است.

یکی از تجمع‌کنندگان در این باره به ایسنا گفت: آزمون در ۶۰ سوال برگزار شد که دو گزینه آن ایراد داشت و وزارتخانه آنها را حذف کرد اما بعدا و با تایید اساتید معتبر مشخص شد که سه سوال دیگر نیز ایراد علمی داشته و برگزارکنندگان آزمون هم به آن اذعان دارند اما متاسفانه این سوالات در نتایج آزمون محاسبه شده‌اند.

وی افزود: افرادی که موفق به اخذ نمره ۵۰ شوند در آزمون قبول می‌شوند. حال آن‌که نمره اکثر افراد تجمع کننده ۴۸ به بالاست و اگر این سه سوال ایراد نداشت چه بسا که نمره قبولی می‌گرفتند. هفته گذشته هم تجمعی با حضور داوطلبان از سراسر کشور در این محل برگزار شد که قرار شد چهارشنبه نتایج نهایی بر روی سایت قرار گیرد اما حالا می‌گویند باید باز هم صبر کنید. این در حالی است که زمان برگزاری آزمون دوره بعد که آبان ماه برگزار می‌شود نزدیک است.

داوطلبان با در دست داشتن پلاکاردی با مزمون «ما درخواست حذف سوالات مبهم و غلط آزمون محاسبات عمران ۹۳ را داریم» به تجمع خود ادامه می‌دهند.

یک مقام آگاه در وزارت راه و شهرسازی نیز در این باره به ایسنا گفت: ما همه ساله آزمونی را برای ارایه پروانه اشتغال به کار مهندسین برگزار می‌کنیم که هرکس موفق به کسب نمره ۵۰ شود نمره قبولی می‌گیرد و غالبا افرادی که نمره ۴۸ و ۴۹ می‌گیرند معترض می‌شوند. بعضا نیز بعضی افراد با جست‌وجو در سوالات، ایراداتی پیدا می‌کنند و این مساله را استنادی برای عدم قبولی خود قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: به همین دلیل ما معمولا به افرادی که یکی دو نمره کم دارند امکان اعتراض می‌دهیم. اما بعضا دیده می‌شود افرادی که نمره ۲۰ یا ۳۰ گرفته‌اند هم در بین معترضین دیده می‌شوند. لذا ارایه نمره قبولی به این افراد منطقی به نظر نمی‌رسد.

 

ایسنا

    نظرات