وام ۸۰ میلیون تومانی زنگ افزایش قیمت مسکن را به صدا درآورد

وام ۸۰ میلیون تومانی زنگ افزایش قیمت مسکن را به صدا درآورد

http://www.bananews.ir/وزارت راه و شهرسازی با ارائه طرح جامع مسکن و صحبت در خصوص تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی مسکن بازار را برای دلالان مسکن داغ کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irگزارشات میدانی حاکی از آن است که بازار مسکن این روزها حال خوشی ندارد و در کش و قوس برنامه های وزارت خانه گیر کرده است.

بر اساس این گزارش، بازار اجاره بها که به گفته بسیاری از مسئولان هیچ تغییر نکرده در روزهای پایانی داغ تابستان به اوج خود رسیده و رشد ۳۰ درصدی داشته است.

 

براساس این گزارش، وزارت راه و شهرسازی با ارائه طرح جامع مسکن و راه اندازی صندوق زمین و مسکن بازار را را زیر و رو کرد و قیمت های خانه را افزایش داد.

این گزارش می افزاید: وزارت راه و شهرسازی تنها با صحبت در خصوص ارائه تهسیلات ۸۰ میلیون تومانی موجی از افزایش قیمت مسکن را در بازار فراهم کرد.

این گزارش حاکی از آن است که بازار فرابورس نیز با راه اندازی صندوق زمین و ساختمان بسیار پر رونق شده و میزان استقبال از این صندوق بسیار بیشتر از اوراق مشارکت مسکن بوده است.

گفتنی است، قیمت هر اوراق صندوق زمین و ساختمان یک هزار تومان و به نام نسیم است و ساخت آن در شهرک راه‌آهن در آینده نزدیک آغاز می شود.

براساس این گزارش، گزارشات میدانی حاکی از آن است که نزدیک به ۲۰ درصد از معالات طی این ماه ها افزایش داشته اما قیمت ها نسبت به سال گذشته هیچ افزایشی نیافته است.

این گزارش می افزاید: رونق خرید و فروش سال های گذشته، املاکی ها را پرتوقع کرده بود و انتظار بازگشت رونق گذشته را داشتند اما رکود این چند ماهه چنان به مشاوران فشار آورد که رونق بازار با معامله کم را پذیرفتند.

براساس این گزارش، گزارشات میدانی حاکی از آن است که بازار اجاره بها شاهد افزایش قیمت است به گونه ای که یکی از مشاوران املاک واقع در میدان پونک با بیان اینکه قیمت هر متر مربع در این منطقه ۱ میلیون تومان است، گفت: قیمت ها نسبت به سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی داشته و قیمت ها قصد پایین آمدن ندارند.

همچنین یکی دیگر از مشاوران املاک واقع در میدان شهران با بیان اینکه قیمت ها نسبت به سال گذشته بر خلاف گفته بسیاری از کارشناسان نه تنها ثابت نمانده بلکه افزایش چشم گیری داشته است.

از سوی دیگر بازار خرید و فروش مسکن به بهانه افزایش تسهیلات مسکن سوء استفاده کرده و قیمت ها را چندین برابر کرده اند، به گونه ای که متوسط هر متر مربع واحد مسکونی کمتر از ۴ میلیون تومان نیست.

بر اساس این گزارش، یک واحد ۶۰ متری واقع در میدان پونک ۶۰ میلیون تومان برای رهن گذاشته شده است.

همچنین یک واحد ۶۷ متری ۸ سال ساخت واقع در میدان شهران ۲۰ میلیون تومان رهن و ۸۰۰ هزار تومان اجاره گذاشته شده است.

همچنین یک واحد ۸۵ متری واقع در بلوار عدل ۶۰ میلیون تومان رهن کامل گذاشته شده است.

براساس این گزارش، آمارها از سامانه املاک و مستغلات کشور نشان می‌دهد که خرید و فروش مسکن و مبایعه نامه ها سال گذشته ۱۹ هزار و ۳۳۲ مورد بوده که این میزان امسال به ۲۵ هزار قرارداد افزایش یافت.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات