ساخت ۱۷۵۰ واحد مسکونی در کردستان از دهه هفتاد تاکنون

ساخت ۱۷۵۰ واحد مسکونی در کردستان از دهه هفتاد تاکنون

http://www.bananews.ir/معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: از دهه هفتاد تاکنون ۱۷۵۰ واحد مسکونی با صرف ۷۰ میلیارد تومان در استان کردستان ساخته شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،حامد فیضی پور در رابطه با تعداد واحدهای مسکونی احداث شده در کردستان اظهار کرد: از سال ۸۸ تاکنون طبق دستور مقام معظم رهبری، ۷۰۰ واحد مسکونی در کردستان ساخته شده، ۴۱۸ واحد مسکن شهری ساخته شده و ۳۹۰ واحد با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

وی با اشاره به هدف ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه تصریح کرد: براساس دستور مقام رهبری به هر یک از صاحبان این مسکن‌ها ۱۰ میلیون تومان قرض الحسنه برای کمک به اقشار کم درآمد اعطا شده است. در مجموع این تعداد واحد مسکن با اعتبار ۲۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.

فیضی‌پور ادامه داد: مقرر شد که در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در کردستان، ۴۵۱۱ واحد مسکن مهر ساخته شود که از این تعداد ۳۲۵۶ واحد به بهره برداری رسیده و مابقی واحدها با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است. در استان کردستان ۱۷ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت وجود دارد و بخش اعظم این واحدها در شهرستان‌های دهگلان و دیواندره احداث شده است.

وی در رابطه با مسکن‌هایی که توسط خیرین مسکن ساز ساخته شده است، بیان کرد: ۳۶ واحد از مسکن‌هایی که به همت خیرین ساخته می‌شود آماده بهره برداری بوده و ۲۸۰ واحد در دست ساخت است. خیرین مدرسه‌ساز یک نهاد غیر انتفاعی وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که از وجوه واریزی حساب سد امام و کمک‌های مردمی تامین می‌شود. ۲۳۸ واحد مسکونی در سطح استان کردستان از محل این حساب احداث شده است.

معاون بنیاد مسکن کردستان خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات عمرانی سفر مقام معظم رهبری، کتابخانه‌ای با عنوان کتابخانه آیت الله خامنه‌ای با زیربنای ۳۴۰۰ متر و با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی و یک مرکز فرهنگی با ۴۳۰۰ متر زیربنا و با ۱۰ درصد پیشرفت، در سنندج در دست احداث است.

وی بیان کرد: در سال ۹۳ از محل اعتبارات حساب سد امام، ۱۰۰ واحد مسکن در شهرستان‌های سقز، بیجار، کامیاران، مریوان، قروه و بانه احداث شده و ساخت ۲۰۰ واحد در سنندج شروع شده است.

 

ایسنا

    نظرات