نظارت جدی بر ساخت و سازهای شهری آغاز شد

نظارت جدی بر ساخت و سازهای شهری آغاز شد

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از نظارت جدی بر ساخت و سازهای شهری خبر داد و گفت: در صورت اصلاح نشدن موارد تخلف، مهندسان مربوط به شورای انتظامی ساختمان نظام مهندسی ساختمان معرفی می‌شوند و پایان کار برای آن ساختمان‌ها صادر نخواهد شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،فریبرز واحدی گفت: براساس ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و دستور العمل وزارتی ، نظارت بر چگونگی رعایت مقررات ملی ساختمان و قوانین شهرسازی و معماری را به صورت جدی آغاز کرده ایم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از بازدید و بازرسی مهندسان دارای پروانه اشتغال بکار استان تهران از ۱۰ درصد از ساختمان های در حال ساخت این استان خبر داد.

واحدی با اشاره به روند فعالیت کارشناسان ماده ۳۵ تصریح کرد : کارشناسان مربوطه با مراجعه به مراجع صدور پروانه و دریافت مدارک مربوط به پروانه های صادره از ساختمانهای دردست احداث آن مرجع به صورت موردی بازدید می کنند که در صورت مشاهده تخلف ساختمانی ، موضوع تخلف به مهندسان ناظر و مجری جهت اصلاح ابلاغ و همزمان توقف ادامه عملیات ساختمانی و صادر نشدن پایان کار تا رفع تخلف اعلام می شود.

واحدی افزود : در صورت اصلاح نشدن موارد تخلف مهندسان مربوطه به شورای انتظامی ساختمان نظام مهندسی ساختمان معرفی می شوند و پایان کار برای آن ساختمانها صادر نخواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر ضرورت اجرای ماده ۳۵ و نظارت عالیه بر ساخت و سازهای شهری تاکید کرد : امیدواریم این نظارتهای جدی سبب ترویج اصول معماری و شهرسازی ، اعتلای مهندسی استان ، بالابردن کیفیت خدمات مهندسی و اجرای صحیح مقررات ملی ساختمان شود.

وی همچنین یادآور شد استفاده از شرکتهای حقوقی ذیصلاح در اجرای ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از برنامه های سال جاری این اداره کل است.

واحدی ؛ اعتلای دانش مهندسی ، افزایش بهره وری منابع ، مواد و انرژی را از مهم ترین دستاوردهای اجرای ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی بیان کرد.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات