نوسازی بافت‌های فرسوده ۳۰ درصد از نیاز مسکن را تامین می‌کند

نوسازی بافت‌های فرسوده ۳۰ درصد از نیاز مسکن را تامین می‌کند

http://www.bananews.iایزدی گفت: برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده اولویت طرح جامع مسکن است تا ۳۰ درصد از مسکن کشور را در چهار عرصه فراهم کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،سعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خوشبختانه تمامی دستگاه‌های بخش مسکن و نمایندگان بانک مرکزی بر اهمیت بافت‌های فرسوده تاکید می‌کنند گفت: ما باید از این فرصت عرصه‌های محلات هدف به نحو شایسته استفاده نماییم.

وی با اشاره به اینکه از این تهدید باید به عنوان فرصت استفاده کنیم افزود: علاوه بر رفع مسائل و مشکلات این محدوده‌ها باید بخشی از مسکن مورد نیاز کشور را تامین کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه یادآور شد: عرصه محلات هدف بخشی از برنامه مسکن کشور را پاسخ می‌دهد.

مدیر عامل شرکت عمران بهسازی و نوسازی ایران با اشاره به اینکه از سوی وزیر راه و شهرسازی نوسازی بافتهای فرسوده اولویت طرح جامع مسکن اعلام شده است گفت: امیدواریم این برنامه ۳۰ درصد از مسکن کشور را در چهار عرصه فراهم کند.

ایزدی در ادامه افزود: برای این ۳۰ درصد با بانک مرکزی توافقاتی انجام داده‌ایم تا پیشنهادات را برای ارائه تسهیلات تنظیم کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه خاطر نشان کرد: شرکت عمران نیز بسته‌ای به دولت فرستاده که بتواند برای این میزان و برای ساکنان این مناطق تسهیلاتی را فراهم کند.

دولت را مستقیم درگیر ساخت و ساز نمی‌کنیم

وی در ادامه توضیح داد: تفکر ما در نحوه بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده به این صورت است که مردم به شکل های مختلف از جمله وام مقاوم سازی، وام ودیعه مسکن و وام نوسازی دریافت کنند.

ایزدی در ادامه افزود: تخفیف از سوی شهرداری و حمایت دولت برای جبران این تخفیفات، ارائه بسته های تشویقی در چارچوب ضوابط مقررات و صدور پروانه ساخت از جمله برنامه های این شرکت به شمار می رود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما قصد نداریم دولت را به طور مستقیم درگیر ساخت و ساز مسکن کنیم.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات