عایدی بر مسکن در شرایط کنونی قابل اجرا نبود / مجلس به خاطر گران شدن مسکن رای نداد

عایدی بر مسکن در شرایط کنونی قابل اجرا نبود / مجلس به خاطر گران شدن مسکن رای نداد

http://www.bananews.ir/ایرج ندیمی گفت: به نظر من مجلس به خاطر گران شدن مسکن به لایحه عایدی بر مسکن رای نداد زیرا این طرح عملا در بازار مسکن اثرگذار بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،ایرج ندیمی نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: لایحه عایدی بر مسکن یک طرح مستقل نبود و یک پیشنهادی از طرف دولت بود که مطرح شد و کمیسیون اقتصادی به آن رای نداد.

وی در رابطه با دلیل عدم تصویب عایدی بر مسکن گفت: به نظر من مجلس به خاطر گران شدن مسکن به این لایحه رای نداد زیرا این طرح عملا در بازار مسکن اثرگذار بود.

ندیمی تصریح کرد: در طرح پیشنهادی نمایندگان عددی برای افزایش قیمت مسکن نبود، ولی در بازار مسکن اثرگذار بود.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: افراد فروشنده با قیمت گذاری در مسکن برای مشتری هزینه تحمیلی به وجود می‌آوردند.

وی افزود: در واقع این طرح در شرایط کنونی از بعد زمان قابل اجرا نبود و با اجرا شدن این طرح پالس افزایش قیمت مسکن در جامعه به وجود می آمد البته این قانون در یک زمان دیگر قابلیت تصویب و اجرا دارد.

ندیمی گفت: در ایران قیمت مسکن در دست دولت نیست و قیمت گذاری از طرف شخص خاص تعیین نمی شود و اعدادی که به قیمت‌ها اضافه می شود، به خریداران تحمیل می شود، همچنین ما ابزاری برای محاسبه نداشتیم که به فروشنده ابلاغ کنیم و به همین دلیل نگران افزایش قیمت مسکن بودیم.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات