استارت بزرگترین پروژه وضعیت ترافیک پایتخت

استارت بزرگترین پروژه وضعیت ترافیک پایتخت

http://www.bananews.ir/معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از کلید خوردن بزرگترین پروژه تعیین اطلاعات ترافیک تهران خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،مهندس سیدجعفر تشکری هاشمی در تشریح جزئیات طرح بزرگ آمارگیری وضعیت ترافیک تهران گفت: آخرین اطلاعات وضعیت ترافیک تهران به سال ۸۳ برمی‌گردد که بر اساس برآوردهای ترافیکی یک دهه پیش چهار مدل ترافیکی که عمدتا سنتی هستند تعیین شد.

وی با اشاره به اهمیت بکارگیری مدل‌های روز گفت: بر همین اساس برنامه ریزان شهری در صدد آمدند که پس از ۱۰ سال آمار و اطلاعات ترافیکی تهران را جمع آوری تا مدل‌های واقعی ترسیم کنند.

تشکری هاشمی با بیان اینکه بیش از یک هزار نفر از امروز فعالیت خود را از ۱۹ دروازه ورودی شهر تهران آغاز کرده‌اند، گفت: این هزار آمارگیر علاوه بر استقرار در دروازه‌های تهران در فرودگاه و راه‌ آهن نیز مستقر هستند تا میزان ترافیک و ورودی‌ شهر را تخمین بزنند.

 

ایسنا

وی با بیان اینکه آمارگیران در ۱۸ ساعت آمار ۱۹ دروازه تهران را تعیین می‌کنند، ادامه داد: همچنین ۲۵۰ آمارگیر با استقرار در پایانه‌های شهر تهران که به عنوان یکی از مقاصد هموطنان است، در طول ۱۸ ساعت فعالیت آماری را انجام خواهند داد.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ۴۵۰ آمارگیر در ۴۰ ایستگاه وظیفه اندازه گیری میزان ورودی بار و توزیع آن در سطح تهران را بر عهده دارند.

تشکری هاشمی در ادامه با بیان اینکه در گام بعدی با کمک ۱۰۰ هزار دانش آموز، اطلاعات ترافیکی و تردد ۲۰۰ هزار خانوار اخذ خواهد شد، گفت: با کمک ۳۰۰۰ معلم نیز آمار ترافیکی ۶۰۰۰ خانوار اخذ و تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه بزرگراه‌های سطح تهران نیز در سیطره آمارگیران قرار دارند، اظهار کرد: در چهار بزرگراه اصلی ۱۳۰۰ آمارگیر میزان حجم سرنشین و تردد خودروها را اندازه گیری خواهند کرد.

تشکری هاشمی با بیان اینکه از مردم درخواست دارم تا با آمارگیران همکاری لازم را داشته باشند، گفت: این اطلاعات تنها برای اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی تهران و تعیین مدل مرتبط اخذ می‌شود و ربطی به مسائل معیشتی ندارد.

وی افزود: قطعا انتخاب مدل دقیق منطبق بر وضعیت واقعی ترافیک تهران می‌تواند برنامه ریزان شهری را برای انتخاب مدل‌های منطبق بر جریان ترافیکی و برنامه ریزی برای حمل و نقل شهر و حمل و نقل عمومی، کاهش آلودگی هوا و نظم و امنیت ترافیکی کمک کنند.

 

ایسنا

    نظرات