آب و برق مسکن مهر ۵۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

آب و برق مسکن مهر ۵۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

http://www.bananews.ir/جانشین نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در امور آب و برق مسکن مهر گفت: تکمیل زیرساخت‌های آب و برق مسکن مهر نیازمند ۵۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،عبدالله سرتیپ‌زاده گفت: تکمیل زیرساخت‌های آب، برق و فاضلاب مسکن مهر نیازمند پنج‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار است و هر زمان که این رقم در اختیار قرار گیرد، تامین آب و برق مسکن مهر به‌صورت پایدار انجام می‌شود.

 

وی اعلام زمان دقیق تکمیل زیرساخت‌های آب و برق مسکن مهر را مستلزم درنظر گرفتن متغیرهای مختلف دانست و اظهار داشت: با توجه به توانایی مجموعه‌های اجرایی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو، درصورت تامین اعتبار بیش از ۸۰ درصد واحدهای باقی‌مانده را می‌توان طی دو ماه تکمیل کرد.

وی با بیان اینکه بحران آب، تامین آب طرح‌های مسکن مهر را بیشتر با مشکل مواجه کرده است، گفت: وزارت نیرو تامین آب کوتاه‌مدت را انجام داده اما تامین پایدار آب و برق نیازمند تخصیص منابع موردنیاز است.

سرتیپ‌زاده ادامه داد: تامین یک‌سوم اعتبار موردنیاز برای ایجاد زیرساخت‌های مسکن مهر در سال‌های گذشته برعهده استانداری‌ها بود که این رقم در برخی استان‌ها محقق شده و در برخی دیگر محقق نشده است.

وی شمار واحدهای مسکن مهر را دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد اعلام کرد و گفت: تاکنون خدمات زیربنایی آب و برق برای بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسکن مهر تامین شده و تنها تامین آب و برق ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر باقی‌ مانده است.

وی یادآور شد: ۲۰ هزار واحد مسکن مهر نیز در مرحله نازک‌کاری قرار دارد و کار ساخت آنها به پایان نرسیده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از طرح‌های مسکن مهر در نقاطی احداث شده‌اند که تامین آب و برق در آن مناطق بسیار مشکل است، گفت: این واحدها می‌توانست در نقاط مناسب‌تری ساخته شود اما هم‌اکنون در نقطه غیرقابل بازگشت هستیم اگرچه انجام برخی طرح‌های آب و برق مسکن مهر غیراقتصادی است.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات