رکوردزنی سریعترین جت غیرنظامی جهان در مسافتهای بین شهری

رکوردزنی سریعترین جت غیرنظامی جهان در مسافتهای بین شهری

http://www.bananews.ir/هواپیمای غیرنظامی Citation X+ پس از دریافت گواهی‌نامه از انجمن ملی هوانوردی آمریکا در ماه ژوئن، با شکستن رکوردهای سرعت برای طی مسافت‌های بین شهری همچنین به رکوردزنی ادامه می‌دهد.

به گزارش بنانیوز ؛ این هواپیمای شرکت هواپیمایی سسنا (Cessna) پیش از دریافت گواهینامه New Citation X نام داشت و عنوان سریع‌ترین هواپیمای غیرنظامی جهان را یدک می‌کشید. هم‌اکنون، فناوری مزبور با سرعت حداکثر ۰٫۹۳۵ ماخ سریع‌ترین جت غیرنظامی دارای گواهی‌نامه لقب گرفته و از هواپیمای Gulfstream G650 دارای سرعت حداکثر ۰٫۹۲۵ ماخ پیشی گرفته است.

این هواپیما به تازگی با طی مسافت قابل‌توجهی، چندین رکورد جدید را در گروه وزن ۱۲ هزار تا ۱۶ هزار کیلومتر خود بر جای گذاشت. سیستم موردبحث سفر ۲۳۰۳ کیلومتری از فرودگاه Wichita Mid-Continent به فرودگاه بین‌المللی کینگ‌کاونتی در خارج از سیاتل را در دو ساعت و ۵۸ دقیقه و با سرعت متوسط زمینی ۷۷۷ کیلومتر در ساعت طی کرد.

این هواپیما سپس مسافت ۴۳۷۸ کیلومتر از سیاتل تا فرودگاه Opa-Locka Executive واقع در نزدیکی میامی، را در چهار ساعت و ۵۲ دقیقه و با سرعت متوسط ۹۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کرد.

پس از آن، این سامانه مسیرش را معکوس کرد و طی پنج ساعت و ۱۳ دقیقه و با سرعت متوسط ۸۳۹ کیلومتر در ساعت به سیاتل پرواز کرد و پس از آن در دو ساعت و ۲۲ دقیقه و با سرعت متوسط ۹۷۵ کیلومتر در ساعت به محل اصلی‌اش یعنی فرودگاه Wichita بازگشت.

در مجموع، این سامانه طی دور به طور میانگین با سرعت حداکثر ۰٫۹۱۶ ماخ پرواز کرد. اتحادیه ملی هوانوردی آمریکا این رکوردهای سرعت را تایید کرده است.

این سامانه هوایی در سفر دو روزه‌اش حامل دو خدمه، چهار مسافر و تعدادی چمدان بود تا یک پرواز مسافرتی معمول را شبیه‌سازی کند.

    نظرات