گزارشی از برپایی نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان

گزارشی از برپایی نمایشگاه صنعتی‌سازی ساختمان

http://www.bananews.ir/ششمین نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان و همایش تخصصی تجهیزات و فناوری نوین صنعتی سازی ساختمان با حضور بیش از ۱۷۰ شرکت در مصلای بزرگ امام (ره) آغاز بکار کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،ارائه جدیدترین فن‌آوری‌ها، آشنایی با مباحث فنی و اجرایی صنعتی سازی ساختمان و ایجاد بازار مناسب برای عرضه تولیدات صنعت ساختمان از مهم ترین اهداف بر پایی نمایشگاه عنوان شده است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه فریبرز واحدی، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به اینکه ساخت و ساز غیر مجاز در کلان شهر تهران انسانها را آزار می دهد گفت: متاسفانه ساختمانهای مسکونی در شهرها بی‌کیفیت شده‌اند و از این حیث جای نگرانی وجود دارد. باید با کمک و همت مسئولان جلوی تراکم‌های غیر مجاز را بگیریم و کیفیت زندگی را در شهر تهران افزایش دهیم.

 

وی اظهار داشت: باید با رویکردهای جدید کیفیت زندگی بر ساخت و ساز را افزایش دهیم و برای نسل‌های بعدی زندگی مفرحی را فراهم کنیم.

او با اشاره به اینکه در صنعتی سازی ما حق انتخاب نداریم گفت: ما نیاز به تولید مسکن داریم که این نیاز به روش های سنتی سازی امکان‌پذیر نمی‌شود و باید به سمت صنعتی سازی و تکنولوژی‌های روز دنیا برویم.

واحدی تصریح کرد: مصالحی که در صنعتی سازی استفاده می‌شود به هیچ عنوان متناسب در این صنعت نیست و کمتر از ۴۰ درصد صنعتی سازی وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: صنعتی سازی در کشور از یک دهه اخیر شروع شده است و شرکت کنندگان در این نمایشگاه باید بتوانند همانند کشورهای پیشرفته صنعتی‌سازی را ارتقا دهند.

امیر مازیار شاکری، دبیر ششمین نمایشگاه صنعتی سازی ساختمان نیز با اشاره به اینکه در این نمایشگاه جدیدترین فناوریهای حوزه ساختمان ارائه می‌شود گفت: آشنایی با مباحث فنی و اجرایی صنعتی سازی ساختمان و ایجاد بازار مناسب برای عرضه تولیدات صنعت ساختمان از مهم‌ترین اهداف برپایی نمایشگاه به‌شمار می‌رود.

وی افزود: صنعت ساخت و ساز یکی از مهمترین بخش های اقتصاد کشور محسوب می شود و با تولید صنعتی نه تنها شاخص‌های پایه یعنی منابع، زمان و کیفیت مدیریت می‌شود بلکه شاخصهای اساسی نظیر ایمنی، پایداری و مصرف بهینه انرژی تحقق می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ ساله آینده باید دو میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود گفت: این تعداد ساخت و ساز به روش سنتی امکان پذیر نمی‌شود بلکه تنها با صنعتی سازی می توانیم این تعداد واحد مسکونی را بسازیم.

شاکری در ادامه توضیح داد: ما در این نمایشگاه به فکر افزایش کمیت نیسیتم بلکه سعی می کنیم شرکت‌کندگان، کیفیت محصولات خود را افزایش دهند و کیفیت نمایشگاه نیز هر ساله نسبت به سالهای گذشته افزایش یابد.

در ادامه این نمایشگاه موذن، رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه ما هیج راهی جز صنعتی سازی ساختمان نداریم گفت: صنعتی سازی ساختمان در حالی که موجب افزایش قیمت تمام شده واحد مسکونی می شود اما نقش موثری در کاهش قیمت مصرف انرژی و افزایش عمر ساختمان دارد.

وی در ادامه افزود: این نمایشگاه فرصت مناسبی را ایجاد می کند تا با آخرین روشهای تکنولوژی و تکنینک های روز دنیا آشنا شویم.

در ادامه محتشم، رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به اینکه هر ساله این نمایشگاه توسط انجمن انبوه‌سازان استان تهران برگزار می شود گفت: در این نمایشگاه سعی می‌کنیم به عرضه کالاهای متنوع و صنعتی سازی بپردازیم.

وی در ادامه افزود: تمامی کالاهای شرکت کنندگان و تولیدکنندگان در این نمایشگاه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

محتشم توضیح داد: تلاش می شود برای عرضه هر چه بیشتر کالاهای صنعتی سازی کیفیت را افزایش دهیم .

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر قدمهای ابتدایی صنعتی سازی را بر می داریم در این راه باید هر ساله تلاش خود را دو چندان کنیم.

گفتنی است این نمایشگاه تا ۶ آبان ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برپا خواهد بود. ساعات بازدید از نمایشگاه نیز از ۹:۳۰ تا ۱۷ است.

 

ایسنا

    نظرات