وضعیت بخش مسکن در بودجه ۹۴/ اعتبارات مسکن مهر ۲ برابر می‌شود

وضعیت بخش مسکن در بودجه ۹۴/ اعتبارات مسکن مهر ۲ برابر می‌شود

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با تشریح جزئیات بودجه بخش مسکن در سال آینده، گفت: اعتبارات بخش زیرساخت‌های مسکن مهر در سال آینده دوبرابر می شود اما در مجموع نیاز به ۴۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در زیرساخت‌های مسکن داریم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،امیر امینی در خصوص پیش بینی بودجه سال آینده در بخش مسکن، اظهار داشت: در بخش مسکن اعتبارات با همان برنامه های سال گذشته پیگیری می‌شود و ترکیب آن عوض نشده است.

 

وی با بیان اینکه رشدی که دولت پیش بینی کرده، ۲۰ درصد است و ما سعی کردیم در برنامه‌ها جابجایی داشته باشیم، بیان کرد: از گذشته در حوزه زیرساخت‌ها و زیربناهای مسکن مهر اعتباراتی در نظرگرفته شده است که در همان چارچوب، اعتبارات سال آینده را هم پیش بینی می‌کنیم.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه ردیف‌‎های متفرقه و دایمی در سال‌های گذشته داشتم، گفت: موضوعی که در مسکن مهر دولت پیگیری می‌کند ارایه تسهیلات بانکی و اعتبارات یارانه ای به مسکن مهر است که با تاکیدات مقام معظم رهبری امیدواریم اعتبارات خوبی را در سال آینده بگیریم.

امینی افزود: امسال در دو بخش، ۲۰۰ و ۴۰۰ میلیارد تومان به مسکن مهر اختصاص یافت که امیدواریم در سال آینده این رقم را به دو برابر افزایش دهیم اما نیازمان در حوزه زیرساخت‌های مسکن مهر و سایر تعهدات دولت در این بخش، ۴۷۰۰ میلیارد تومان است.

وی درباره تسهیلات پیش بینی شده برای طرح مسکن اجتماعی گفت: در طرح جامع مسکن، مبحث مسکن اجتماعی مطرح شده است که بیشتر به موضوع دخیل کردن مردم در مسئولیت‌‎های اجتماعی برای تامین مسکن تاکید دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: دولت در این زمینه تسهیلات یارانه‌ای می‌دهد که یک گام آن در دولت تحت عنوان تسهیلات به بافت‌های فرسوده و ناکارآمدشهری مصوب شد و سقف وام به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

امینی با تاکید بر اینکه رویکرد وزیر راه و شهرسازی این است که در بخش مسکن از حالت گریز از مرکز به هویت داخل شهر بازگردیم، اظهار داشت: متقاضیان مسکن در سال‌های گذشته به سمت شهرهای جدید و محله‌های جدید سوق داده شدند و این باعث شد که بافت سنتی از دست برود اما تشویق مردم به نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده کمک می‌کند که مردم به بافت‌های سنتی بازگردند.

 

مهر

    نظرات