۵۳۰ واحد مسکن ویژه تحویل متقاضیان شد

۵۳۰ واحد مسکن ویژه تحویل متقاضیان شد

http://www.bananews.ir/مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران تاکید کرد: تحویل ۵۳۰ هزار واحد مسکن ویژه تهرانسر با کمترین میزان نارضایتی صورت گرفته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irفریبرز واحدی، مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران در مراسم افتتاحیه مسکن ویژه تهرانسر اظهار کرد: از اسفند سال ۹۰ بحث طرحی متفاوت از مسکن مهر برای گروه‌های هدف متوسط طراحی شد.

وی افزود: اوایل سال ۹۱ بود که موضوع به شکل رسمی مطرح و اوایل مهر ماه ثبت‌نام اینترنتی آغاز شد.

واحدی با بیان این که اوایل متقاضیان به دلیل مطرح شدن پرداخت هر سه ماه یکبار ۲۰ میلیون تومان استقبال چندانی برای مسکن ویژه تهرانسر نداشته‌اند، افزود: قرار بود اول کار به انبوه‌سازان واگذار شود و بعد از آن از طریق فراخوان این طرح به سه انبوه‌ساز تحویل داده شد.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به این که اواخر سال ۹۱ و اوایل سال ۹۲ شاهد افزایش ۵۰ درصدی قیمت مسکن بوده‌ایم، تصریح کرد: بعد از آن با هجوم متقاضیان برای ثبت‌نام طرح مسکن ویژه تهرانسر روبرو شدیم.

وی در ادامه گفت:‌ ۱۰۵ متر متراژ مفید این واحدها است و ۱۴۸ متر بنای غیر مفید است.

واحدی با بیان این که در ابتدا قرار بود که این پروژه ۸ هزار واحد مانند پروژه‌های اکباتان باشد، ادامه داد: با ایجاد تغییراتی تعداد پروژه‌ها به دو هزار و ۳۱۰ واحد رسید و از بلندمرتبه‌سازی تبدیل به واحدهای مسکونی ۵ طبقه شده است.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران خاطرنشان کرد: بعد از افزایش قیمتی که در بازار مسکن پدید آمد پیمانکاران خواستار افزایش قیمت قراردادها بودند.

واحدی با بیان اینکه امروز ۵۳۰ واحد از دو هزار و ۳۱۰ واحد را افتتاح کرده‌ایم و ۶۴۰ واحد دیگر را در دهه فجر افتتاح خواهیم کرد، تصریح کرد: ۵۵۰ واحد دیگر تا اوایل بهار تکمیل و تحویل داده خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: در صورت تکمیل نشدن واحدهای مسکن ویژه تهرانسر تا پایان خرداد ماه جریمه‌ای دیرکرد به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان تهران با بیان این که فعلا دولت برنامه‌ای برای مداخله در سیستم ساخت و ساز مسکن در کشور ندارد، تصریح کرد: دولت فعلا برنامه‌ خاصی برای ساخت و ساز ندارد.

واحدی خاطرنشان کرد: قرار است علی‌رغم همه تنگناهای اعتباری که وجود دارد مسکن مهر پرند و پردیس تا اواخر سال ۹۴ یا اوایل سال ۹۵ به اتمام برسد.

مشکلات مسکن مهر در مسکن ویژه تکرار نشد

در این مراسم، استاندار تهران گفت: تامین امکانات وعده داده شده برای مسکن مهرمعلوم نبوده اما دولت یازدهم برای تکمیل این پروژه همه تلاش خود را می‌کند.

حسین هاشمی استاندار تهران در مراسم افتتاح مسکن ویژه تهرانسر اظهار کرد: مسیری که برای این پروژه انتخاب شده بود از اول مشخص و به سمت درستی حرکت شده است .

وی با اشاره به این که امروز شاهدیم که مشکل خاصی در این پروژه وجود ندارد، تصریح کرد: اما در مسکن مهر چنین تدبیری در نظر گرفته نشده بود و دولت یازدهم را با مشکلات ویژه‌ای روبرو کرده است.

هاشمی افزود: اگر از روز اول برای پروژه مسکن مهر با برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های صحیح قدم برداشته می‌شد، مشکلی پیش نمی‌آمد.

استاندار تهران با بیان این که برای بخش آموزش و پرورش مسکن مهر ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است، گفت: دولت با مشکلات بسیار پیچیده‌ای در این زمینه روبرو است.

وی خاطرنشان کرد: در مسکن ویژه شاهد آن هستیم که پیش‌بینی‌هایی به درستی انجام شده و روند کار پیشرفت کرده است.

هاشمی با اشاره به این که امیدواریم با روندی که دولت در پیش گرفته بتواند به موقع واحدهای مسکن مهر را نیز تحویل دهد، افزود: در تهران امسال برای بخش آموزش و پرورش واحدهای مسکن مهر چندین جلسه برگزار کردیم تا فرزندان متقاضیان این واحدها از تحصیل محروم نشوند.

استاندار تهران تاکید کرد: من برای سال آینده و بخش آموزش و پرورش واحدهای مسکن مهر به شدت نگران هستم.

وی با بیان این که تامین امکانات در مسکن مهر معلوم نبود که تامینش باید از کجا صورت گیرد، تصریح کرد: نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد.

هاشمی در ادامه گفت: استان تهران با تمام مسائلی که در مسیر مسکن مهر وجود دارد استانداری، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و شرکت عمران شهرهای جدید به وعده‌هایی که داده‌اند عمل کرده‌اند.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: از چند جنبه برای مسکن ویژه تهرانسر خوشحالم چرا که کیفیت، سرعت و همچنین در نظر گرفتن سلیقه مردم در آن اعمال شده است.

 

ایسنا

    نظرات