کیفیت ساختمان‌ها فدای جیب بساز بفروش‌ها

کیفیت ساختمان‌ها فدای جیب بساز بفروش‌ها

http://www.bananews.ir/نایب رییس هیات مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت: علی رغم اینکه کیفیت مصالح ساختمانی در ایران خوب است اما کیفیت ساختمان‌ها فدای صرفه اقتصادی بساز بفروش‌ها شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irفرشید شکرخدایی  با بیان اینکه اگر در ایران نیز مانند تمام دنیا قیمت مسکن پایدار باشد کیفیت مسکن در آن قطعا افزایش پیدا خواهد کرد، اظهار کرد: باید سازماندهی در این راستا صورت بگیرد.

وی مصالح ساختمانی ایران را باکیفیت دانست و گفت: مشکل اصلی در زمینه مصالح ساختمانی و عمر کوتاه ساختمان‌ها این است که افراد غیر حرفه‌ای در این حوزه حضور پیدا کرده‌اند.

شکرخدایی با بیان این‌که فضای سازندگان ساختمان در سطوح مختلف است، افزود: سطح بساز بفروشان غیر حرفه‌ای مشکل ساز شده‌اند چرا که هیچ اطلاعی از دانش کیفی یک ساختمان و اجزاء آن ندارند و تنها موضوع مهم برای آن‌ها، افزایش سود است.

نایب رییس هیات مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران با بیان این‌که در این میان تورم نیز تاثیر بسیاری بر کیفیت ساختمان ها گذاشته است، اظهار کرد: زمانی که هر سال مقدار زیادی قیمت ساختمان افزایش پیدا می‌کند برای یک بساز بفروش صرفه اقتصادی ندارد که یک ساختمان را با بهترین مصالح و بهترین فنون کیفی احداث کند.

وی ادامه داد: ترجیح یک بساز بفروش این است که برای ۲۰ سال عمر مفید، ساختمان بسازد و می توان گفت که اگر تورم در کشور متوقف شود بسیاری از رفتارهای تولیدکنندگان تغییر می کند و هدر رفت‌های منابع کاهش و کیفیت نیز افزایش می‌یابد.

 

ایسنا

    نظرات