مسکن ویژه تهرانسر نقطه امید دهک‌های میانی جامعه شناخته شد

مسکن ویژه تهرانسر نقطه امید دهک‌های میانی جامعه شناخته شد

http://www.bananews.ir/مسکن ویژه تهرانسر با ۲۳۱۰ واحد مسکونی توانست نقش موثری در خانه‌دار کردن اقشار متوسط جامعه داشته باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irپروژه ویژه تهرانسر در سال ۹۱ با در نظر گرفتن اراضی بلوار یاس تهرانسر در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار با دسترسی مناسب به بزرگراه‌های آزادگان و فتح، جاده مخصوص و در امتداد اصلی بلوار تهرانسر آغاز گردید.

بر اساس این گزارش، هدف از انجام پروژه ویژه ساخت مجموعه‌های مسکونی با کیفیت بالاتر از مسکن مهر در شهر تهران بود و اقشار هدف دهک میانی متقاضیان کلان شهر تهران بودند که امکان اسکان شهرهای اطراف و یا تهیه مسکن مناسب را نداشتند.

گفتنی است طراحی اولیه پروژه بعد از در نظر گرفتن بخشهای خدمات و تجاری و سایر کاربریهای فرهنگی درمانی تجاری و فضای سبز و معابر به صورت احداث بلوکهای ۱۲ طبقه مشتمل بر ۴۵۰۰ واحد بود که با تصمیم و بازنگری مجدد وزارت راه و شهرسازی به بلوکهای ۵ طبقه دو واحدی تبدیل شده و با این طرح تعدادهای واحدهای قابل احداث به ۲۳۱۰ واحد مسکونی رسید و ساخت بلوکهای کیپ فلزی و بتنی ۵ طبقه در قطعات ۵۷۵ متری از شهریورماه سال ۹۱ آغاز گردید.

بر این اساس، در پروژه مسکن ویژه مقرر شده متقاضیان پس از پرداخت ۴ قسط ۲۰۰ میلیون ریالی که در دو سال گذشته انجام شده است قبل از تحویل واحد مسکونی ابتدا ۴۵ میلیون ریال باقی مانده را پرداخت نموده و سپس دفترچه اقساط بلند مدت دریافت نمایند و پس از انجام این دو مرحله کلید واحد خود را در اختیار خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، عملیات اجرایی پروژه در نیمه دوم سال ۹۲ به دلیل رشد قیمت مسکن و نوسانات این بازار کند شده بود با تدابیر اتخاذ شده توسط سازمان ملی زمین و مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران مدیریت پروژه به تیم ویژه‌ای تحت عنوان هیئت عامل پروژه مسکن ویژه تهرانسر واگذار گردید.

گفتنی است با یک برنامه‌ زمانبندی موثر و افزایش تعداد عوامل اجرایی و فنی پیمانکاران از حدود صد نفر در اواخر سال ۹۲ به ۲۲۰۰ نفر در سال ۹۳ رسید.

شایان ذکر است در حال حاضر ۵۳۰ واحد در فاز اول پروژه واگذار گردید و تا پایان امسال ۶۴۰ واحد دیگر به متقاضیان تحویل داده می‌شود و در نهایت در هفته دولت سال ۹۴ باقی‌مانده واحدها به متقاضیان پرداخت وتحویل داده می‌شود.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات