نظر مثبت شورای پول و اعتبار به افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر/افزایش قیمت مسکن مهر ربطی به بهبود کیفیت ندارد

نظر مثبت شورای پول و اعتبار به افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر/افزایش قیمت مسکن مهر ربطی به بهبود کیفیت ندارد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان زمین و مسکن گفت: افزایش تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان در بانک مرکزی مطرح شده و با نظر مثبت شورای پول و اعتبار به متقاضیان پرداخت می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمد پژمان مدیرعامل سازمان زمین و مسکن با بیان اینکه سعی می‌کنیم تا پایان سال ۹۴ بخش عمده‌ای از واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شود گفت: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع در مورد مسکن مهر تأمین منابع مالی و نقدینگی این پروژه‌ها است.

وی در ادامه افزود: وزارت راه و شهرسازی با بانک مرکزی در این مورد مذاکراتی را انجام داده با وجود منطقی بودن افزایش قیمت مسکن مهر سقف تسیهلات را از ۲۵ مییون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش دهد که این موضوع با نظر مثبت شورای پول و اعتبار روبرو شده است.

پژمان در ادامه تصریح کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات مسکن مهر عبارت از ساخت مدرسه،‌ بیمارستان، مجتمع‌های فرهنگی و تفریحی است که سعی داریم با اتمام پروژه‌های مسکن مهر این امکانات نیز تأمین شود .

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه خود مردم نیز باید در پرداخت باقی مانده آورده خود اهتمام بورزند گفت: در صورتی که آورده متقاضان به موقع پرداخت شود پرونده مسکن مهر نیز به زودی بسته می‌شود.

پژمان در ادامه تصریح کرد: افزایش قیمت مسکن مهر بابت افزایش هزینه‌ها و ساخت و ساز است و هیچ نقشی در افزایش یا کیفیت ساختمان‌ها ندارد بلکه کیفیت ساخت مسکن مهر باید بسیار بالا باشد.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات