قراردادهای مسکن مهر علی‌الحساب بوده و افزایش قیمت نداشتیم

قراردادهای مسکن مهر علی‌الحساب بوده و افزایش قیمت نداشتیم

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمامی قراردادهای مسکن مهر علی‌الحساب بوده و ما در واحدهای مسکن مهر افزایش قیمت نداشتیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحسن نریمان با بیان اینکه مسکن مهر هیچ اعتبار دولتی ندارد گفت: تمامی ساخت و سازهای مسکن مهر از محل تسهیلات بانکی و آورده مردم ساخته می‌شود و دولت تنها به صورت ناظر عمل می‌کند.

وی در ادامه افزود: در ساخت و سازهای مسکن مهر هیچ سودی به دولت پرداخت نمی‌شود و تمامی آورده در حساب‌های خود متقاضیان انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تنها هزینه‌هایی از جمله ساخت پل، جاده، تأسیسات فاضلابی و امو ر زیربنایی از محل اعتبارات دولتی هزینه می‌شود و دولت در این بخش اقدامات بسیاری انجام می‌دهد.

نریمان یادآور شد: متأسفانه در دوره قبل این هزینه‌ها نیز از محل آورده متقاضیان تأمین می‌شد.

وی با اشاره به اینکه در قراردادهایی که میان متقاضیان و مسئولان مسکن مهر منعقد شده است این دریافت‌ها علی‌الحساب بوده است افزود: قیمت نهایی مسکن مهر بعد از اتمام کار اعلام می‌شود و این اعدادی که اعلام شده هزینه‌هایی است که تاکنون صرف شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه تصریح کرد: سعی خواهیم کرد از این به بعد هیچ اجحافی به متقاضیان نشود و سیاست‌های شرکت عمران شهرهای جدید این است که هزینه‌ها را به حداقل ممکن کاهش دهیم اما هزینه‌هایی که در گذشته انجام شده و پیمانکاران آنها را پرداخت کرده‌اند را نمی‌توانیم کاهش دهیم.

* پرونده مسکن مهر پایان سال ۹۴ بسته می‌شود

نریمان به افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر اشاره کرد و توضیح داد: این افزایش نقش بسیار مؤثری در تسریع تکمیل واحدها دارد و با این اقدام می‌توانیم در انتهای سال ۹۴ پرونده مسکن مهر را ببندیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تنها ۲۰ درصد از مسکن مهر در اختیار شهرهای جدید قرار دارد گفت: از حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تنها ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید قرار دارد.

نریمان افزود: سیاست مسکن مهر در شهرهای جدید آن است که تا پایان سال ۹۴ تمامی این واحدها به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی کل مسکن مهر ۸۳ درصد است گفت: در صورتی که متقاضیان آورده خود را پرداخت نکنند پیمانکاران بعد از مدتی کار را تعطیل می‌کنند و این ۸۳ درصد پیشرفت نمی‌کند.

* خدمات زیربنایی با تهاتر زمین تکمیل می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید میان متقاضیان و پیمانکاران ارتباط خوبی برقرار شودگفت: این مشارکت می‌تواند پیمانکاران را در تکمیل واحدها کمک نماید.

نریمان در ادامه توضیح داد: با وزارت نیرو برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی قراردادهایی را منعقد کرده‌ایم که در ازای تکمیل این خدمات زمین دریافت کنند و این قرارداد در شهرهای جدید پرند و پردیس بیشتر انجام می‌شود.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات