بررسی افزایش نرخ کرایه اتوبوس‌های بین شهری

بررسی افزایش نرخ کرایه اتوبوس‌های بین شهری

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه تعاونی های مسافربری از بررسی افزایش احتمالی نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری تا پایان سال خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمدرضا عامری تصریح کرد: هنوز هیچ تصمیمی در رابطه با افزایش و یا تغییر در نرخ کرایه اتوبوس‌های بین شهری گرفته نشده و صحبت‌های مطرح شده تنها در حد گمانه‌زنی است.

وی هر گونه تصمیم قطعی درباره نرخ کرایه‌ها منوط به بررسی های کارشناسی کرد و گفت: در سال با توجه به هزینه های مختلفی که ناوگان بین شهری متحمل می شود درخواستی برای افزایش کرایه‌ها از سوی رانندگان مطرح می‌شود که هر گونه تصویب یا رد آن منوط به تصمیم کارشناسی است.

عامری اضافه کرد: کارشناسان اتحادیه با بررسی همه جانبه شرایط کشور و هزینه های موجود در ناوگان بین شهری تصمیم قطعی خود را اعلام می کنند.

رییس اتحادیه تعاونی های مسافربری درباره زمان اعمال شدن تغییرات جدید نیز اظهار کرد: در حال حاضر طرح‌ها تنها در مرحله بررسی است و اگر احتمال تصویب قیمت‌های جدید وجود داشته باشد به روزها و هفته های پایانی سال منجر خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه هزینه رانندگان اتوبوس در سال های گذشته، عنوان کرد: اجرای هدفمندی یارانه‌ها در کنار تورم بسیار بالا موجود در جامعه فشارهایی را بر رانندگان به وجود آورده که قطعا نیاز به کمک و ایجاد شرایط بهتر برای آن‌ها دارد.

عامری خاطرنشان کرد: افرادی که در این صنف مشغول به کار هستند حداقل سود را می برند و نمی توان با ثابت نگه داشتن شرایط باعث متضرر شدن آن‌ها شد.

هر ساله نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری کشوردر روزهای منتهی به فروردین تغییر می کند که این نرخ در طول سال ثابت باقی می ماند البته با توجه به اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها اتحادیه درخواست رانندگان برای تغییر دوباره قیمت‌ها را بررسی کرد که این مساله چند ماه قبل به افزایش دوباره قیمت‌ها در برخی مسیرها منجر شد.

 

ایسنا

    نظرات