بازار مسکن در حالت انتظار

بازار مسکن در حالت انتظار

http://www.bananews.ir/یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: اقتصاد کلان کشور در حالت انتظار به سر می‌برد با توجه به این که حوزه مسکن نیز تابعی از اقتصاد کلان است، تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات در بلاتکلیفی به سر می برد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبیت الله ستاریان درباره روند مذاکرات و تاثیر آن در بازار مسکن اظهار کرد:‌ دولت رفتار اقتصادی خود را منوط به مذاکرات ۱+۵ قرار داده و با توجه به این که حوزه مسکن تابعی از اقتصاد کلان کشور است در حالت انتظار به سر می برد.

وی با تاکید بر این‌که چرخه اقتصاد در داخل باید به کمک حوزه هایی مانند مسکن چرخانده شود، تصریح کرد: اما دولت کل اقتصاد را به انتظار برده تا نتیجه مذاکرات مشخص شود.

ستاریان در ادامه گفت: صنایع و حوزه مسکن در کشور با توجه به روند فعلی از وضعیت روند مذاکرات متاثر شده‌اند ، به همین دلیل در رکود به سر می برد.

این کارشناس اقتصاد مسکن تاکید کرد: اگر مولفه های اقتصادی در کشور مستقل از روند مذاکرات باشند، با ایجاد گردش اقتصادی می توانیم شاهد تحرک در حوزه های مختلف اقتصاد کلان کشور باشیم.

وی در ادامه درباره نوسانات قیمت ارز و تاثیر آن بر بازار مسکن اظهار کرد: نوسانات فعلی قیمت ارز با توجه به رکود در بازار مسکن تاثیر چندانی در این حوزه نداشته است.

ستاریان گفت: اگر افزایش قیمت ارز تا حد مشخصی پیش رود و مدتی روی همان قیمت باقی بماند تاثیر خودش را در بازار مسکن نشان خواهد داد.

 

ایسنا

    نظرات