تامین منابع مسکن مهر از محل فروش اراضی تجاری شهرهای جدید

تامین منابع مسکن مهر از محل فروش اراضی تجاری شهرهای جدید

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از اراضی تجاری برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر بهره می‌بریم، گفت: از پیشنهاد کمیسیون عمران برای تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر استقبال می‌کنیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعباس آخوندی با بیان اینکه از محل فروش اراضی تجاری برای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر بهره می‌بریم، گفت: هم اکنون از فروش اراضی تجاری برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی استفاده می‌کنیم و این موضوع همیشه مورد استقبال ما در وزارت راه و شهرسازی بوده و هست. بهره‌مندی از این اراضی سبب افزایش قیمت تمام شده واحدهای مسکونی نخواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بررسی دو راهکار کمیسیون عمران برای کمک به تکمیل پروژه‌های مسکن مهر در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است،گفت:‌ از پیشنهادات مجلس استقبال می کنیم و برای خدمات زیربنایی و روبنایی از آن استفاده خواهیم کرد. به گفته آخوندی، این موضوع قانون و مقررات خاص خودش را دارد که پیگیری می‌شود.

علیرضا خسروی یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس نیز از دو پیشنهاد این کمیسیون برای کمک به تکمیل و کاهش آورده‌های مردمی مسکن مهر خبر داد.

به گفته وی، فروش زمین‌های تجاری، فرهنگی، ورزشی و تفریحی به عنوان نخستین راهکار نمایندگان مجلس ارائه شد. زمین‌هایی که مجلس مجوز فروش آن‌ها را در شهرهای جدید صادر کرده است. فروش زمین‌های مسکن مهر ۹۹ ساله به افرادی که تمایل به خرید مسکن خودمالکی دارند راهکار دوم مطرح شده در کمیسیون عمران مجلس بود تا از محل درآمد این دو بخش، پروژه‌های مسکن مهر تکمیل شود. این دو راهکار به عنوان پیشنهاد از سوی کمیسیون عمران به وزارت راه و شهرسازی ارائه شد.

 

مهر

    نظرات