نوسازی بافت فرسوده به‌درستی اجرا نشد/ استفاده از فرصت‌های ساخت و ساز

نوسازی بافت فرسوده به‌درستی اجرا نشد/ استفاده از فرصت‌های ساخت و ساز

http://www.bananews.ir/رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه دولت باید از فرصت‌های ساخت و ساز در تمام کشور استفاده کند، گفت: معتقدم نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری به درستی اجرا نشده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحمشید برزگر با بیان اینکه ۷۰ هزار هکتار بافت فرسوده شناسایی شده که باید در ۱۰ سال آینده احیا شود، اظهار داشت: معتقدم که بافت فرسوده بیشتری در کشور وجود دارد اما تاکنون بنابر اعلام دولت از ۷۰ هزار هکتار بافت فرسوده، ۱۰ درصد احیا شده است.

وی با بیان اینکه البته معتقدم نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری به درستی اجرا نشده است، گفت: مردم خانه هایشان را کوبیدند و بدون رعایت ضوابط ساختند اما دولت به نام خود تمام کرد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به اینکه باید به این رقم ۱۲۰ هزار هکتار سکونتگاه های غیررسمی را هم اضافه کنیم که ساماندهی این بخش ها نیاز به حمایت دولت و تامین منابع مالی دارد، بیان کرد: آنهایی که در بازار به دنبال دلالی و سوداگری هستند انبوه ساز نیستند چراکه در سال های اخیر سازندگان غیرحرفه ای وارد این بخش شدند اما اگر دولت از انبوه ساز به عنوان بازوی فکری واجرایی استفاده کند بطور حتم موفق می‌شود.

برزگر با تاکید بر اینکه دولت باید از توسعه شهرها و از بین بردن زمین و منابع زمینی پرهیز کند، گفت: باید قابلیت تمام شهرها را درنظر گرفت و فقط بر شهر تهران تاکید نداشت.

 

مهر

    نظرات