بخشنامه افزایش وام مسکن مهر ابلاغ شد

بخشنامه افزایش وام مسکن مهر ابلاغ شد

http://www.bananews.ir/مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی مجوز افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر را به ۶ بانک داده است، گفت: بررسی‌های ما هم نشان می‌دهد منابع در اختیار ۶ بانک برای پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به ۵۰۰ هزار واحد مسکونی کافی است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irسید علی اصغر میرمحمد صادقی در پاسخ به این سوال که چرا هنوز ۶ بانک عامل پرداخت تسهیلات مسکن مهر، بخشنامه افزایش سقف تسهیلات تا ۳۰ میلیون تومان را عملیاتی نکرده‌اند، اظهارداشت:‌ این بخشنامه به بانک مسکن و ۵ بانک دیگر که در اوایل اجرای طرح مسکن مهر بانک عامل بوده‌اند، ابلاغ شده است.

وی افزود: بانک مرکزی مجوز افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر را به این بانک‌ها داده است و با توجه به اینکه منابع بانک مرکزی در اختیار بانک مسکن است و بررسی‌های ما هم نشان می‌دهد که منابع در اختیار این بانک برای پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به ۵۰۰ هزار واحد مسکونی کافی است.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: به خاطر اینکه بانک‌های دیگر هم بتوانند سقف تسهیلات را افزایش دهند، منابع بازپرداخت شده تسهیلات مسکن مجددا نزد آنها باقی می‌ماند و می‌توانند براساس آن تسهیلات پرداخت کنند.

 

فارس

    نظرات