جزئیات تازه از وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن/ پرداخت تسهیلات مسکن ۲۵ درصد افزایش یافت

جزئیات تازه از وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن/ پرداخت تسهیلات مسکن ۲۵ درصد افزایش یافت

http://www.bananews.ir/عضو هیات مدیره بانک مسکن با تاکید بر اینکه رشد ۲۵ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن نشان می‌دهد متقاضیان همچنان به خانه‌دار شدن از این مسیر امیدوار هستند، گفت: اقساط وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن که به بانک مرکزی پیشنهاد شده زیر یک میلیون تومان است.

ابوالقاسم رحیمی انارکی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سئوال که گفته می شود رکود حاکم بر بازار مسکن و ناچیز بودن تسهیلات خرید مسکن باعث شده تا دریافت تسهیلات مسکن از بانک مسکن کاهش یابد،گفت: اتفاقا در ۱۰ ماه امسال ۱۵۶ هزارمیلیارد ریال در بانک مسکن تسهیلات پرداخت شده است که از جهت تعداد واحدهایی که در سال جاری تامین مالی شده ۷۴ هزار واحد تسهیلات ساخت و ۱۰۱ هزار واحد تسهیلات خرید مسکن پرداخت شده است.

وی افزود: با احتساب ۳۷۱ هزار واحدی که بانک مسکن در بخش سهم الشرکه تامین مالی کرده است، در مجموع در ۱۰ ماهه سال جاری ۵۴۶ هزار واحد مسکونی توسط بانک مسکن تامین مالی شده است. عضو هیات مدیره بانک مسکن افزود: از نظر تعداد، واحدهایی که بانک مسکن تسهیلات پرداخت کرده است نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است پس اتفاقی که در بانک مسکن در طی سال‌ جاری افتاده است این است که با افزایش سقف تسهیلات مسکن در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد و از لحاظ رقمی نیز ۹۵ درصد رشد داشته است.

رحیمی انارکی تاکید کرد:البته این رشد تنها در شهر تهران ۲۵ درصد است و علی‌رغم اینکه چندان انتظار نمی‌رود در تهران از تسهیلات مسکن استقبال شود اما می‌بنیم که رشد ۲۵ درصدی پرداخت تسهیلات مسکن در تهران رخ می دهد بنابراین روال کار بانک مسکن روال افزایشی است. جزئیات وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن/اقساط یک میلیونی عضو هیات مدیره بانک مسکن در خصوص جزئیات وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن که به تازگی از سوی بانک مسکن به بانک مرکزی پیشنهاد شده افزود:این پیشنهاد در حال بررسی است/ بانک مرکزی اطلاعات تکمیلی از بانک مسکن خواسته است و ما در حال دادن اطلاعات تکمیلی به بانک مرکزی هستیم پس این تسهیلات در حال بررسی کارشناسی است. رحیمی انارکی افزود: تمامی سعی ما این است با توجه به اینکه سقف وام را ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌ایم در استطاعت مالی مردم و اقساط آن زیر یک میلیون تومان باشد.

به گفته وی، قالب و جزئیات تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی خرید مسکن بعد از تصویب از سوی بانک مرکزی به اطلاع خواهد رسید. وی تاکید کرد: قطعاً با توجه به ثبات بازار مسکن متقاضیان خرید مسکن از تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی استقبال خواهند کرد.

 

فارس

    نظرات