اختصاص ۹۹۴۰ میلیارد ریال برای خدمات زیربنایی مسکن مهر

اختصاص ۹۹۴۰ میلیارد ریال برای خدمات زیربنایی مسکن مهر

http://www.bananews.ir/هیأت دولت در نشست امروز خود مصوب کرد ۹۹۴۰ میلیارد ریال بابت احداث تاسیسات و خدمات زیربنایی طرح مسکن مهر اختصاص یابد. 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irهیأت وزیران به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی با توجه به مشکلات تأمین منابع مالی احداث تأسیسات و خدمات زیربنایی طرح مسکن مهر، مبلغ ۹ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال بابت ایجاد تأسیسات عمومی مسکن مهر و تأمین زیرساخت‌ها، تخفیف عوارض، حمایت مالی و تراکم آن و احداث و تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب اختصاص داد.

در ادامه این جلسه با تصویب دولت، وزارت راه و شهرسازی مجاز است نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کنیا ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، اقدام و مراحل قانوین را تا تصویب نهایی پیگیری کند.

در این جلسه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست به ارائه گزارشی در خصوص «پدیده ریزگردها در استان خوزستان و برخی مناطق دیگر کشور» پرداختند و راهکارهای مقابله با این پدیده مورد بررسی قرار گرفت.

برنامه‌های احیای تالاب‌ها، تعیین الگوهای جوی مؤثر بر تولید گرد و غبار و اولویت‌بندی کانون‌های مؤثر، همچنین توسعه و ارتقای سامانه مدل‌سازی پیش‌آگاهی، ارتقای زیرساخت‌ فناوری برای پیش‌بینی به موقع، اجرای عملیات بیابان‌زدایی و کنترل کانون‌های بحران، توسعه نهال‌کاری و ایجاد جنگل‌های دست کاشت بیابانی، ایجاد زیرگذرهای مناسب در جاده‌های آنتنی میدان‌های نفتی، تجهیز مراکز خدمات تشخیصی و مراقبتی بیماری‌های ناشی از استنشاق گرد و غبار و پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز اجرای این برنامه‌ها مورد تصویب هیأت وزیران قرار گرفت. 

 

فارس

 

    نظرات