ابلاغ پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیونی مسکن مهر از سوی بانک صادرات

ابلاغ پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیونی مسکن مهر از سوی بانک صادرات

http://www.bananews.ir/بانک صادرات دستورالعمل پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی مسکن مهر را به شعب استان‌ها ابلاغ کرد و تعداد بانک های ابلاغ کننده از میان شش بانک به عدد سه رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبانک صادرات روز گذشته دستورالعمل پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی مسکن مهر را نهایی کرده و به شعب خود ابلاغ کرد. پیشتر از میان شش بانک عامل پرداخت کننده تسهیلات ۳۰ میلیون مسکن مهر بانک مسکن و بانک ملی دستورالعمل آن را نهایی و ابلاغ کرده اند.

در حال حاضر سه بانک عامل تجارت، رفاه و ملت هنوز این دستورالعمل را نهایی نکرده‌اند. با ابلاغ این دستورالعمل بانک صادرات باید اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهد و صاحبان پروژه‌ها و تعاونی‌های مسکن به ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید مراجعه کنند.

وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن نیز در ۲۰ بهمن ماه سال جاری طی نامه‌ای جداگانه پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی مسکن مهر را به ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، شهرهای جدید و شعب بانک مسکن ابلاغ کردند. بنابراین گزارش، در دستور‌العملی که میان وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن توافق و تدوین شده است تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی به پروژه‌هایی تعلق خواهد گرفت که بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند و پروژه‌های آنها نیز فعال باشند.

در این نامه‌ها ذکر شده است که سازندگان و تعاونی‌های مسکن مهر و خودمالکان از مراجعه حضوری به ستاد وزارتخانه راه و شهرسازی و بانک مسکن خودداری کنند،بنابراین تمامی متقاضیان وام ۳۰ میلیونی باید به ادارات کل راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن مراجعه کنند تا آنها موارد شامل پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد و پروژه فعال را به قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر معرفی کنند.

بعد از این موضوع قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر متعاقبا لیست‌های مورد تأیید را به بانک مسکن و یا سایر بانک‌های عامل ابلاغ خواهد کرد. بر اساس مصوبه دولت معرفی این قبیل پروژه‌ها با وزارت راه و شهرسازی بوده، بنابراین از آنجا که در اردیبهشت ‌ماه سال جاری آخوندی وزیر راه و شهرسازی تشخیص پرداخت تسهیلات برای انجام تعهدات دولت و یا افزایش تسهیلات مسکن مهر را به قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر تفویض اختیار کرده است،بنابراین بانک مسکن و یا سایر بانک‌ها صرفا با تأیید مهرآبادی این تسهیلات ۳۰ میلیونی را پرداخت خواهند کرد.

در دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات مسکن مهر زمان خاصی برای پرداخت تسهیلات مشخص نشده و اعلام شده به محض دریافت تایید قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از سوی بانک مرکزی، بانک‌های عامل می‌توانند اضافه تسهیلات را پرداخت کنند.

 

فارس

    نظرات