نیمه اول سال ۹۵، پایان طرح مسکن مهر

نیمه اول سال ۹۵، پایان طرح مسکن مهر

http://www.bananews.ir/قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: در دولت تدبیر و امید نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر خانه‌دار خواهند شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی در حاشیه مراسم افتتاحیه ۶۵۰۰ واحد مسکن مهر در کرمان اظهار کرد: قرار بود در سطح کشور ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دهه مبارک فجر افتتاح شود که تا امروز و با افتتاح این ۶۵۰۰ واحد در کرمان، تعداد ۱۶۶ هزار واحد مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی افزود: در دولت تدبیر و امید هم تا پایان سال عدد افتتاح به ۴۵۰ هزار واحد می‌رسد و اگر تعداد افراد خانوار را میانگین چهار نفر فرض کنیم نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در این دولت خانه‌دار خواهند شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: برنامه وزارت راه و شهرسازی اتمام بیش از ۹۰ درصد پروژه‌ها تا پایان سال ۹۴ است مابقی هم تلاش می‌شود تا نیمه اول سال ۹۵ به اتمام برسد.

مهرآبادی بیان کرد: سهم استان کرمان از دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد که در سطح کشور قرارداد آنها منعقد شده است، ۵۶ هزار واحد بوده است که با افتتاح واحدهای امروز، ۳۹ هزار واحد به بهره‌برداری می‌رسد و باقی واحدها که حدود ۱۷ هزار واحد است تا پایان سال ۹۴ تحویل داده می‌شود.

وی افزود: مردم هم باید مشارکت کنند چراکه آورده آنها به تکمیل این واحدها کمک خواهد کرد از سوی دیگر حمایت‌های دولت نیز موثر بوده است از جمله افزایش وام فردی از ۲۵ به ۳۰ میلیون تومان.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر تصریح کرد: طبق لیستی که بانک مسکن داده شده است که تعداد ۴۶۰ هزار واحد را شامل می‌شود، ۹۷۵۰ واحد مربوط به استان کرمان است و امیدواریم بخش عمده‌ای از تسهیلات تا پایان سال ۹۳ پرداخت شود.

مهرآبادی با اشاره به اینکه دولت مصمم است هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها تکمیل شده و به مردم تحویل شود خاطرنشان کرد: بازپرداخت تسهیلات بانکی در دولت یازدهم از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزایش یافته و شورای پول و اعتبار نیز مصوب کرده است از این رو مردم می‌توانند بهتر اقساط خود را پرداخت کنند.

 

ایسنا

    نظرات