تامین خدمات زیربنایی و روبنایی از مشکلات مسکن مهر

تامین خدمات زیربنایی و روبنایی از مشکلات مسکن مهر

http://www.bananews.ir/معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در همه جای دنیا در کنار مسکن متوسط مسکن کم‌درآمد ساخته می‌شود، گفت: یکی از مشکلات مسکن مهر تامین خدمات زیربنایی و روبنایی این واحدهای مسکونی است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irپیروز حناچی در سمینار علمی تبیین نقش و جایگاه مهندسان معمار و شهرساز در توسعه همه جانبه خراسان جنوبی با بیان اینکه ما با داشته‌های خودمان بیشتر احساسی برخورد کردیم تا عقلانی، گفت: در کشور ما به ندرت آثاری آفریده شده که رنگ و بوی معماری دارد.

وی با اشاره به اینکه در توسعه معماری ایران باید خودمان را باور کنیم، افزود: از خلیج فارس تا چابهار انواع معماری را داریم و در موزه معماری گیلان گونه‌های شناسایی شده که از اصول مناطق کوهستانی تبعیت می­کند.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از چابهار تا ارس از خرمشهر تا سرخس شهرهای ما شبیه هم می‌شوند، خاطرنشان­ کرد: این امر ریشه در ضوابط دارد.

حناچی با اشاره به اینکه هر چیزی که دارای ارزش است نیاز به حفاظت دارد، گفت: شیوه نگرش به شهر و فضای شهری در حال تغییر است.

وی خدمات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز در مسکن مهر بیرجند را کمتر دانست و تصریح کرد: در حال بررسی مشکلات طرح جامع بیرجند و طبس که به شورای شهر برده خواهد شد، هستیم.

 

ایسنا

    نظرات