ترکان: ساخت و ساز باید به مجریان ذی‌صلاح سپرده شود

ترکان: ساخت و ساز باید به مجریان ذی‌صلاح سپرده شود

http://www.bananews.ir/مشاور عالی رئیس جمهور با بیان اینکه ساخت‌وساز یک امر کاملاً حرفه ای و نیازمند تخصص و مهارت است گفت: انجام این کار باید به مجریان ذی صلاح سپرده شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاکبر ترکان مشاور عالی رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه کشور، در جلسه کمیته چهار جانبه استان قم طی سخنانی با اشاره به جایگاه ویژه قم در مباحث فرهنگی و اجتماعی، خواستار الگو سازی قم در بحث حقوق شهروندی شد.

مشاور عالی رئیس جمهور با اشاره به نقش مشارکت مردم در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، خاطرنشان کرد: مردم باوجدان آگاه خود می‌توانند بهترین مانع در مقابل افراد سودجو و متخلف باشند.

وی ضرورت سپردن ساخت و ساز به مجریان ذی صلاح و دارای مهارت و تخصص کافی را به دلیل حرفه ای بودن این کار مورد تاکید قرار داد و افزود:‌ تخلف مجریان در اجرای طرح های ساختمانی موجب باطل شدن پروانه ی آن ها خواهد شد که این مسئله می تواند به عنوان یک اهرم مؤثر برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز استفاده شود.

ترکان با اشاره به عوامل مؤثر بر بروز تخلفات حوزه ساخت و ساز مسکن، پایین بودن تعرفه های مهندسان ناظر را یادآور شد و افزود: افزایش این تعرفه‌ها در کاهش تخلفات تاثیرگذار خواهد بود.

مشاور عالی رئیس جمهور پاک دستی و رعایت ضوابط را لازمه انجام موفق مسئولیت‌ها دانست و افزود: مسئولین استان قم باید در مقابل بی قانونی در هر شرایطی مقاومت کنند.

 

ایسنا

    نظرات