تکمیل ۹۰ درصد پروژه مسکن مهر تا پایان ۱۳۹۴

تکمیل ۹۰ درصد پروژه مسکن مهر تا پایان ۱۳۹۴

http://www.bananews.ir/مجری ویژه و قائم مقام وزیر گفت: به پایان رساندن بخش عمده مسکن مهر مهم‌ترین برنامه دولت در وزارت راه و شهرسازی است که بر اساس آن بیش از ۹۰ درصد این پروژه تا پایان سال ۹۴ اتمام و تحویل داده خواهد شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی سه شنبه، ۱۹ اسفند در مراسم افتتاح ۱۰۹۸ واحد مسکن مهر در چهارمحال و بختیاری اظهارکرد: امروز بهره‌برداری از سه میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور همزمان با افتتاح ۱۰۹۸ واحد در چهارمحال و بختیاری کلید خورد.

وی افزود: از این تعداد یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحد تحویل داده شده است و دیگر واحدها نیز به زودی افتتاح خواهد شد.

به گفته وی، تاکنون یک میلیون و ۷۳۰ هزار واحد اتمام و قابل واگذاری و ۵۷۰ هزار واحد نیز باقی مانده است که ۳۰۰ هزار واحد از آن در حال نازک کاری است و تا پایان شهریور ۹۴ با همکاری و کمک دولت افتتاح خواهد شد.

مهرآبادی گفت: به پایان رساندن بخش عمده مسکن مهر مهم‌ترین برنامه دولت در وزارت راه و شهرسازی است که بر اساس آن بیش از ۹۰ درصد این پروژه تا پایان سال ۹۴ اتمام و تحویل داده خواهد شد.

مهرآبادی با اشاره به مشکلات مردم در مسکن‌های مهر افزود: دولت موظف است در این پروژه خدمات آب، برق، گاز و غیره را ارائه دهد و در این زمینه نباید از مردم هیچ هزینه‌ای دریافت شود.

وی همچنین افزایش سقف اعتبارات از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان و همچنین بازپرداخت از ۱۵ سال به ۲۰ سال را از جمله کمک‌های دولت برای کمک به مردم در بحث پروژه مسکن مهر برشمرد.

مهرآبادی کمبود اعتبارات دستگاه‎های خدمات رسان به مسکن مهر را یادآور شد و بر لزوم اختصاص اعتبار مورد نیاز برای ارائه خدمات زیربنایی به دستگاه‌های مربوطه تاکید کرد.

وی تلاش وزارت نیرو در افتتاح مسکن مهر را نیز قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: این وزارت خانه با وجود داشتن ۶۰۰ میلیارد تومان بدهکاری، ۱۰ هزار میلیارد تومان برای احداث تصفیه خانه فاضلاب برای پروژه‌های مسکن مهر اختصاص داده است.

 

ایسنا

    نظرات