جدیدترین برداشت وزارت راه از قیمت مسکن در سال جدید+ جدول

جدیدترین برداشت وزارت راه از قیمت مسکن در سال جدید+ جدول

http://www.bananews.ir/هرچند در سال ۱۳۹۳ بسیاری از شاخص‌های اقتصادی ایران روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتند اما بازار مسکن بدون تاثیر گرفتن از این تحولات یکی از آرام ترین سال‌های خود را پشت سر گذاشت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irتکمیل نشدن طرح‌های مسکنی دولت تا ماه‌های پایانی سال و به دنبال آن رکودی که آخوندی رسما اعلام کرد تدوام آن با هدف کنار گذاشتن حباب‌های قیمتی بوده است، قیمت خانه در کلان شهرها را تا حد زیادی ثابت نگه داشت.

این مساله در حالی اتفاق افتاد که به دلیل نهایی نشدن طرح‌های حمایتی و تسهیلاتی مسکن همچنان دست اقشار قابل توجهی از جامعه از خرید خانه دور ماند و عملا کارشناسان بهار ۱۳۹۴ را در صورت رسیدن تسهیلات به بازار نقطه آغاز خروج از رکود به حساب آوردند.

 

در حالی که به نظر می‌رسد طرح‌هایی مانند اعطای وام نوسازی بافت‌های فرسوده یا مسکن اجتماعی در سال جاری تعیین تکلیف خواهند شد وزارت راه و شهرسازی با ارائه اطلاعاتی قیمت واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران را ارائه کرده است.

در شرایطی که در این گزارش تاکید شده قیمت‌های ارائه شده لزوما مورد تایید این وزارتخانه نیستند و تنها نرخ‌های اعمال شده در بازار را نشان می‌دهند اما بر مبنای همین گزارش می‌توان تفاوت فاحش قیمت‌ها در بازار و قدرت خرید اقشار کم درآمد و البته طبقه متوسط را به شکلی دقیق محاسبه کرد. قیمت‌هایی که ارزان ترین آنها بیش از ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده و در بین گران‌ها آپارتمان‌هایی با متراژ کمتر از ۱۰۰ متر، بیش از ۷۰۰ میلیون تومان قیمت خورده‌اند.

 

ایسنا

 

{jathumbnail off} 

http://www.bananews.ir/

    نظرات