مصلی را چه کسی تکمیل می‌کند؟

مصلی را چه کسی تکمیل می‌کند؟

http://www.bananews.ir/روز گذشته شهردار تهران رسما اعلام کرد که به مجموعه تحت مدیریتش این اختیار داده شده که مصلی تهران را در آینده نزدیک تکمیل کرده و در اختیار مردم قرار دهد. مساله‌ای که پس از گذشت کمتر از چند ساعت به شکل رسمی از سوی وزارت راه و شهرسازی تکذیب شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمدباقر قالیباف روز گذشته رسما اعلام کرد هر چند مجموعه مصلی تهران مشکلات فراوانی داشته و در طول سال‌های گذشته اقدامات صورت گرفته به منظور تکمیل آن نتوانستند چندان با اهداف ابتدایی در نظر گرفته شده هماهنگ شوند اما شهرداری قبول کرده با ورود مستقیم به ساخت این مجموعه بسیار بزرگ این اثر فرهنگی را به عنوان یک یادگار بزرگ از خود به جا گذارد.

این صحبت‌های قالیباف در حالی مطرح شد که پیش از این و مانند روال تمام مجموعه‌های فرهنگی و اداری دیگر، ساخت این پروژه تحت نظارت سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی تحت نظارت وزارت راه و شهرسازی قرار داشت.

هر چند مصلی تهران طبق اعلام این سازمان تاکنون قریب به ۶۳ درصد پیشرفت اجرایی داشته و کار برای تکمیل آن با سرعت ادامه دارد، اما تداوم کارهای عمرانی دراین مجموعه بسیار بزرگ در طول سال‌های گذشته و تکمیل نشدن آن برای تاریخی طولانی این مجموعه را نیز در خاطره ایرانی‌ها به عنوان محلی معرفی می کند که به نظر می رسد مسوولان هرگز برنامه‌ای برای تکمیل آن ندارند.

صحبت‌هایی که قالیباف شهردار تهران روز گذشته انجام داده نیز ناظر بر همین موضوع است تا شهرداری تهران به نوعی خود را ناجی این پروژه بسیار مهم معرفی کرده و اعلام کند با اختیاری که به آن داده شده در آینده نزدیک این مساله را حل خواهد کرد.

محمدجعفر علیزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی اما روز گذشته رسما اعلام کرد که نه تنها ادعای شهردار تهران به شدت تکذیب می شود بلکه برنامه های وزارت راه برای تکمیل این پروژه مانند سال‌های قبل ادامه داشته و حتی با افزایش بودجه صورت گرفته این عملیات اجرایی در سال جاری با سرعت بالاتری نیز پیگیری خواهد شد.

به گفته وی، بودجه امسال در نظر گرفته شده برای تکمیل مصلی تهران به صد میلیارد تومان رسیده است که در قیاس با سال‌های گذشته رشد شش برابری را نشان می دهد.این یعنی مجموعه وزارت راه برای تکمیل مصلی تهران برنامه‌های گسترده‌ای دارد و قطعا هیچ طرحی مبنی بر جابه‌جایی اختیارات و یا سپردن امور به شهرداری مشاهده نمی‌شود.

هر چند که هنوز شهرداری تهران نسبت به ادعای وزارت راه پاسخ خاصی ارائه نکرده اما به نظر می رسد مصلی تهران که در طول سال های گذشته به دلیل تکمیل نشدن بارها از سوی مسوولان مختلف به گروه‌ها و سازمان های دیگر پاس داده می شد حالا برای نخستین بار دو مدعی پر قدرت پیدا کرده که هر کدام از برنامه ریزی همه جانبه برای تکمیلش خبر می دهند.

 

ایسنا

    نظرات