منتطر رونق مسکن در اردیبهشت نباشید

منتطر رونق مسکن در اردیبهشت نباشید

http://www.bananews.ir/رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان گفت: بازار مسکن همچون ماه گذشته در رکود است و رونقی در آن ایجاد نشده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irفرشید پورحاجت اظهار کرد: در فروردین و اردیبهشت معمولا نباید انتظار رونق در بازار مسکن را داشت اما انتظار می‌رود در فصل تابستان جهش‌هایی در این بازار دیده شود.

وی افزود: مردم تمایل دارند پول خود را در بانک‌ها به عنوان سپرده سرمایه‌گذاری کنند و رغبت چندانی به سرمایه‌گذاری و خرید مسکن ندارند که این موضوع یکی از دلایل رکود بازار مسکن به شمار می‌آید. با کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی، می‌توان پول‌ها را از بانک‌ها، خارج و به سمت سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان هدایت کرد.

 

پورحاجت در زمینه مقایسه هزینه‌های تولید مسکن در خوزستان نسبت به سایر استان‌ها تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد مصالح مصرفی در ساختمان سازی‌های استان در داخل استان تولید می‌شود اما ورود و خرید مصالح تولیدی از خارج استان، موجب افزایش هزینه‌های تولید خواهد شد. همچنین به دلیل شرایط اقلیمی، دستمزد عوامل اجرایی و سازندگان مسکن در استان نسبت به سایر استان‌ها بالاتر است که این مساله در نهایت افزایش قیمت تمام شده مسکن را به دنبال دارد.

 

ایسنا

    نظرات