شناسایی مشمولان مسکن اجتماعی آغاز شد/ زمان اجرای طرح جدید مسکن

شناسایی مشمولان مسکن اجتماعی آغاز شد/ زمان اجرای طرح جدید مسکن

http://www.bananews.ir/یک مقام مسئول در وزارت کار با اعلام آغاز شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی گفت: همه دستگاه ها باید مشمولان خود را به وزارت کار معرفی کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد بیگدلی شاملو با اعلام آغاز شناسایی ‌مشمولان مسکن اجتماعی گفت: اکنون تفاهم‌نامه ای بین وزرا برقرار شده و کار اجرایی در حال انجام است. نحوه اجرا به این صورت است که گروه‌های مخاطب که مشمول این طرح می‌شوند بر اساس آئین‌نامه از سوی وزارت کار تعیین می‌شوند.

مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت کار با اشاره به اینکه این وزارتخانه در حال شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی است اظهارداشت: همکاری با بخش تعاون هم در مسکن اجتماعی دیده شده است.

شاملو افزود: ثبت نام برای مسکن اجتماعی در تعاونی امر اختیاری است و به ‌میزانی که تسهیلات و زمین برای اشخاص مدنظر مشخص شود، مشکلی برای تشکیل تعاونی نداریم. اینکه چه‌ تعداد تعاونی در این طرح فعالیت می‌کنند هنوز مشخص نیست.

وی با بیان اینکه تعاونی‌های توزیعی در حوزه‌های مصرف، مسکن، اعتبار و تامین فعالیت می‌کنند گفت: هم اکنون حدود ۳۰ درصد ساخت و ساز مسکن در کشور از طریق تعاونی‌ ها صورت می‌پذیرد که مطابق سند توسعه تعاون این سهم باید به ۵۰ درصد ارتقا پیدا کند.

این مقام مسئول در وزارت کار با بیان اینکه دستگاه‌ها باید افراد مشمول خود برای مسکن اجتماعی را به وزارت کار معرفی کنند افزود: در حال حاضر اول سال هستیم و اجرای این طرح نیازمند ارائه دستورالعمل مشخص است که پس از ابلاغ می‌توان آن را عملیاتی کرد. وزارت کار بر اساس آئین‌نامه مسکن اجتماعی، در حال شناسایی مشمولان طرح مسکن اجتماعی است.

 

مهر

    نظرات