دلیل افزایش مجدد سقف تسهیلات خرید مسکن/ جزئیات بزودی اعلام می‌شود

دلیل افزایش مجدد سقف تسهیلات خرید مسکن/ جزئیات بزودی اعلام می‌شود

http://www.bananews.ir/مدیر روابط عمومی بانک مسکن با بیان اینکه با تصویب طرح افزایش سقف تسهیلات خرید واحد مسکونی در شورای پول و اعتبار شرایط و جزئیات پرداخت این تسهیلات اعلام می‌شود گفت: وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن برای استفاده زوجین خانه اولی در دستور کار است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمسعود ایزدی با بیان این مطلب گفت:موضوع افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۵۰۰میلیون ریال برای استفاده فردی و ۶۰۰میلیون ریال برای استفاده زوجین خانه اولی از سال ۱۳۹۳ در دستور کار مدیران بانک مسکن قرار گرفته است که با انجام اقدامات کارشناسی و رفع ابهامات این طرح، نتیجه به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شده است.

وی افزود:با نهایی شدن این طرح در بانک مرکزی و تصویب آن در شورای پول و اعتبار، جزییات برای عموم مردم و متقاضیان اعلام می شود.

ایزدی با اشاره به اقدامات بانک مسکن در افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از اواسط سال ۱۳۹۲ یادآور شد:موضوع افزایش سقف خرید مسکن از اواسط سال ۱۳۹۲ در دستور کار بانک مسکن بوده است.

وی ادامه داد:علیرغم اینکه درخواست بانک مسکن در آن مقطع افزایش سقف تسهیلات از ۲۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰ میلیون ریال بوده است ولی در نهایت در دی ماه سال ۱۳۹۲ و موافقت بانک مرکزی سقف تسهیلات خرید خانه برای استفاده فردی به ۳۵۰میلیون ریال و برای زوجین به ۵۰۰میلیون ریال و جعاله تعمیر مسکن به ۱۰۰ میلیون ریال افزایش یافت که خوشبختانه با اتخاذ تدابیر لازم تاثیری در افزایش قیمت مسکن نداشته و تعداد و مبالغ تسهیلات اعطایی نیز از رشد قابل توجهی برخوردار شد.

*دلیل افزایش مجدد سقف تسهیلات خرید مسکن

وی افزایش قدرت خرید متقاضیان را یکی از تاثیرات افزایش سقف تسهیلات خرید برشمرد و از آن به عنوان دلیلی برای افزایش مجدد سقف تسهیلات در سال ۱۳۹۳ نام برد.

 

فارس

    نظرات