قیمت ها در مسکن مهر پرند نهایی شد

قیمت ها در مسکن مهر پرند نهایی شد

http://www.bananews.ir/معاون فنی شرکت عمران شهر جدید پرند از تعیین قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر شرکت‌های کوزو، هسا و کیسون در شهر جدید پرند خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمهدی اسماعیل‌نسب با اشاره به تعیین قیمت‌ نهایی واحدهای مسکن مهر پرند و اعلام آن به متقاضیان درباره مهمترین جزئیات این موضوع گفت: قیمت ساخت اکثر واحدهای مسکن مهر بر اساس تفاهم‌نامه سه‌جانبه و از سال ۸۸ تا ۸۹ مبلغ ۳۰۰ هزار تومان اعلام شد اما از آن‌جایی که اجرای پروژه‌ها کمی زمان برد و در این بازه زمانی که باید کار به پایان می‌رسید، عملیاتی نشد بر همین اساس شرکت عمران شهرهای جدید و وزارت راه و شهرسازی بخشنامه‌هایی برای کل مسکن مهر کشور ابلاغ کرد.

وی با اعلام اینکه حدود ۹۶ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند واقع شده، اظهار داشت: بر اساس بخشنامه‌های ابلاغی لازم بود قیمت مسکن مهر واقعی سازی شود؛ بر همین اساس در زمستان سال ۹۲ بخشنامه‌ای به شرکت عمران پرند و سایر شرکت‌ها در کشور ابلاغ و معین شد که قیمت واحدهای مسکن مهر طبق بخشنامه مذکور از مبلغ ۳۰۰ هزار تومان بابت هزینه ساخت به رقم دیگری افزایش یابد.

معاون فنی شرکت عمران شهر جدید پرند، ادامه داد: علاوه بر این، برخی موارد هم در تفاهم‌نامه سه جانبه ابلاغ شده گنجانده نشده بود، به همین دلیل شیوه‌نامه‌ای در زمستان سال ۹۲ به نام «شیوه‌نامه محاسبه آیتم‌های خارج از تفاهم‌نامه سه‌جانبه» ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه در این شیوه‌نامه به مواردی از جمله نصب آسانسور و پمپ و مخزن در طبقات بالاتر واحدها اشاره شده است خاطر نشان کرد: در واقع دو مسیر برای قیمت‌گذاری واحدهای مسکن مهر از طریق بخشنامه شماره سه و دیگری شیوه‌نامه محاسبه آیتم‌های خارج از تفاهم‌نامه سه‌جانبه در نظر گرفته شد که در نهایت این مبالغ به کارگزاری اعلام و سپس این قیمت‌ها به مردم برای پرداخت اعلام می‌شود.

اسماعیل‌نسب در پاسخ به این سئوال که مردم باید چه زمان آورده‌های خود را تکمیل کنند، تاکید کرد: آورده‌ها باید پرداخت شود و بعد واحدها تحویل متقاضیان خواهد شد و همچنین مقرر شده بود قیمت‌ها تا پایان اردیبهشت‌ماه مشخص شود که تمام جزئیات با دقت محاسبه و رقم نهایی هر واحد را تعیین کردیم.

وی از آغاز اطلاع‌رسانی قیمت‌های نهایی شرکت‌های کوزو، کیسون و هسا به متقاضیان خبر داد و درباره تعداد واحدهایی که آماده تحویل شده است گفت: در حال حاضر ۴۲ هزار واحد برای تحویل آماده شده و سایر واحدها هم در حال آماده‌سازی است.

 

ایسنا

    نظرات