اجرای طرح مسکن امید در کشور

اجرای طرح مسکن امید در کشور

http://www.bananews.ir/عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: تلاش خواهیم کرد تا پایان آذرماه امسال کل واحدهای مسکن مهر باقی مانده صدرا با توجه به تعیین معین ویژه به اتمام برسند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irیدالله رحمانی، در حاشیه مراسم آغاز بهره‌برداری از هزار و ۸۲۶ واحد مسکن مهر در شهر جدید صدرا در جمع خبرنگاران گفت: طبق آخرین سرشماری تعداد واحدهای مسکونی در کشور، بیش از تعداد کل خانوارها است.

وی افزود: پراکندگی مالکیت خانوارها در کشور موجب شده که حدود ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار خانوار فاقد مسکن باشند.

عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تعداد واحدهای مسکونی تعریف شده در شهرهای جدید را ۴۰۰ هزار واحد اعلام کرد که از این میزان تاکنون ۱۴۵ هزار واحد تحویل داده شده و مابقی تا پایان سال جاری تحویل متقاضیان داده خواهد شد.

رحمانی خاطرنشان کرد: بالغ بر دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تعریف شده بود که از این میزان یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد ساخته و تحویل مردم داده شده و تلاش می‌کنیم ۹۰۰ هزار واحد باقی مانده را تا پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم.

وی تصریح کرد: سیاست وزارتخانه مبنی بر اتمام پروژه‌های مسکن مهر در سراسر کشور تا پایان سال جاری خواهد بود، اما طبیعی است پروژه‌هایی که در پردیس از تیر و مرداد سال ۹۱ آغاز شده کمی دیرتر تحویل داده شود.

عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید با اشاره به طرح مسکن اجتماعی تحت عنوان مسکن امید، عنوان کرد: این طرح برای خانواده‌های بی‌بضاعت تعریف شده که ممکن است نتوانند سهم آورده خود را تأمین کنند.

رحمانی اضافه کرد: این طرح در مرحله اخذ مجوزهای لازم قرار دارد و امیدواریم با تایید جزئیات آن، امسال اجرایی شود.

وی در خصوص مسکن مهر شهر جدید صدرا نیز گفت: امروز یکهزار و ۸۲۶ واحد مسکونی در این شهر افتتاح شد که با ۹ هزار و ۶۴۰ واحدی که قبلا افتتاح شده بود از مجموع بیش از ۲۳ هزار واحد مسکن مهر، حدود هشت هزار و ۷۲۰ واحد دیگر باقی مانده است.

عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در خصوص افزایش تسهیلات مسکن مهر بیان کرد: منابع مالی این طرح یا از طریق آورده مردم یا تسهیلات بانکی باید تأمین شود که اگر تسهیلات بانکی از طرف دولت اختصاص داده نشود باید مردم آورده مورد نیاز را تأمین کنند.

رحمانی افزود: اما دولت با افزایش پنج میلیونی تسهیلات موجب شد تا فشار کمتری بر دوش مردم باشد.

وی در خصوص وضعیت قیمت مسکن در سال جاری نیز گفت: امید است با تسهیلاتی که اخیرا در مراجع ذی ربط مصوب شده است شاهد رونق در بازار مسکن باشیم.

 

ایسنا

    نظرات