بازار مسکن با تنفس مصنوعی زنده نمی‌شود

بازار مسکن با تنفس مصنوعی زنده نمی‌شود

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن گفت: رکود به وجود آمده در طول سال‌های اخیر با طرح‌هایی از قبیل افزایش وام خرید مسکن در کوتاه‌مدت برطرف نمی‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبهرام غفاری درباره تاثیر افزایش مبلغ خرید وام مسکن اظهار کرد: بازار مسکن مرده است و با چنین تنفس‌های مصنوعی زنده نخواهد شد. رکود به وجود آمده در بازار مسکن بیش از آن است که بتوان با این طرح‌ها و راهکارها بر آن غلبه کرد.

مدیر اجرایی پیشین سازمان مرکزی نظام مهندسی کشور با بیان این‌که سیاست‌های انقباضی سال‌های گذشته به حدی بوده است که منابع پولی مردم را به شدت محدود کرده است، گفت: افزایش وام مسکن تا این میزان تحول و تکانی در بازار به وجود نخواهد آورد.

 

غفاری تاکید کرد: رکود و انجماد اقتصادی به وجود آمده همراه با تورم بالا، بسیار سنگین‌تر از آن است که با این طرح‌ها شکسته شود.

وی با بیان این‌که آثار سیاست‌های رشد اقتصادی که دولت در نظر دارد تا روشن‌شدن وضعیت تحریم‌ها طول می‌کشد، گفت: آثار این سیاست در صورت همراهی برداشتن تحریم‌ها بیش از یکسال زمان خواهد برد.

مدیر اجرایی سابق سازمان مرکزی نظام مهندسی کشور تاکید کرد: در صورت جان‌گرفتن بازار انرژی می‌توان انتظار بازگشت بازار مسکن به سال‌های قبل از تحریم‌ را داشت. این روند از اوایل سال ۱۳۹۶ آغاز می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات