پرداخت وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن

پرداخت وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن

http://www.bananews.ir/یک مقام مسئول از انعقاد تفاهم نامه پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن خبر داد و گفت: این تسهیلات بصورت قرض الحسنه و به متقاضیانی که از سوی شرکت عمران و بهسازی شهری معرفی شوند، پرداخت می شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمدسعید ایزدی در مراسم انعقاد تفاهم نامه شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا، اظهار داشت: این تفاهم نامه با سقف مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال برای اختصاص وام ودیعه مسکن به متقاضیان به امضا رسیده است.

وی با اشاره به اینکه برای یک هزار واحد با سقف ۲۰ میلیون تومان وام ودیعه مسکن پرداخت می‌شود، گفت: این تسهیلات بصورت قرض الحسنه و به متقاضیانی که از سوی شرکت عمران و بهسازی شهری معرفی شوند، پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه رویکرد صندوق کمک و حمایت از ساکنان بافت‌های فرسوده است، بیان کرد: این تسهیلات با اولویت بندی به متقاضیانی داده می‌شود که شرایط لازم را داشته باشند ضمن آنکه شیوه نامه دریافت این تسهیلات در حال تهیه است.

ایزدی، این اقدام را شروع جریانی برای پرداخت وام ودیعه مسکن عنوان کرد و افزود: یکی از اولویت‌های دولت تامین مسکن اجتماعی و حمایتی در قالب نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده است که محدوده‌های عدف این برنامه هم عمده گروه‌های ساکن این بافت ها هستند.

وی، بهترین مکان برای اجرای مسکن اجتماعی را بافت‌های فرسوده اعلام کرد و گفت: در طرح جامع مسکن هم بهسازی مسکن شهری و مسکن روستایی در اولویت قرار گرفته است که در این راستا باید سالانه ۳۰۰ هزار مسکن شهری و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی نوسازی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی به توافق با بانک مرکزی برای تعیین سود وام بافت فرسوده اشاره کرد وافزود: براساس این توافق نرخ سود ۲۱ درصد برای فروش اقساطی و ۲۴ درصد برای دوران مشارکت تعیین شد که ۹ درصد از این سود از سوی دولت پرداخت می‌شود.

ایزدی، مدت بازپرداخت وام را ۱۰ ساله اعلام کرد و اظهار داشت: تاکنون به جز بانک ملی، ملت، سپه، رفاه کارگران و مسکن، مابقی بانک ها تمایلی به پرداخت وام بافت فرسوده از خود نشان نداند که امیدواریم تا پایان سال این مشکل برطرف شود.

در ادامه اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق مهر امام رضا با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم در این حوزه بصورت مشارکتی برای گروه های ا جتماعی کم درآمد فعالیت کنیم، بیان کرد: رونق بخش مسکن به توسعه کسب و کار اثر می گذارد و در نهایت موجب رونق بازار می شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه سقف این وام در آینده افزایش یابد، گفت: این طرح فعلا بصورت پایلوت اجرا می‌شود تا در آینده در حوزه مختلف بافت فرسوده وارد شده و سقف وام ودیعه مسکن را افزایش دهیم.

 

مهر

    نظرات