تعادل بازار مسکن با پرداخت تسهیلات به انبوه سازان

تعادل بازار مسکن با پرداخت تسهیلات به انبوه سازان

http://www.bananews.ir/عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:اگر تسهیلات به دلیل تجربه و تخصص انبوه سازان در اختیار آن‌ها قرار می گرفت، عرضه و تقاضا بازار مسکن در تعادل به سر می‌برد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irناصر عاشوری قلعه رودخانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا با افزایش وام مسکن قیمت اوراق تسهیلات متعادل می شود یا خیر؟ اظهارداشت: در حال حاضر افزایش تسهیلات خرید مسکن که توسط دولت به تصویب رسید، خود عاملی برای افزایش تقاضا برای واحدهای کوچک است که با افزایش قیمت این واحدها مواجه هستیم.

وی افزود: حال اگر این تسهیلات به دلیل تجربه و تخصص انبوه‌سازان در اختیار آن‌ها قرار می‌گرفت، عرضه و تقاضا بازار مسکن در تعادل به سر می‌برد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اگر این تسهیلات به ساخت اختصاص یابد، در زمان فروش امتیاز تسهیلات به خریدار انتقال داده می‌شود و به دلیل ساخت و ساز فراوان افزایش قیمت وجود نخواهد داشت.

عاشوری قلعه رودخانی در پایان گفت: در حال حاضر سیاست‌گذاری افزایش تسهیلات پرداختی به خریداران صحیح نمی‌باشد و مسبب ایجاد مشکلاتی فراوان به ضرر افراد کم درآمد خواهد شد.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات