ساخت‌وساز غیرمجاز با کمک روابط خویشاوندی

ساخت‌وساز غیرمجاز با کمک روابط خویشاوندی

http://www.bananews.ir/دهیار روستای عشاق ملایر گفت: نظارت بر ساخت‌ و سازهای غیرمجاز برعهده دهیاران است اما به علت روابط خویشاوندی در روستاها، دهیاران در معذوریت قرار می‌گیرند و از این ‌رو بیشتر مسکن‌های روستایی براساس نقشه و پروانه ساخته نمی‌شوند و این خود به یکی از معضلات تبدیل شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحسان غفاری توضیح داد: یکی از مهمترین مشکلات در حوزه طرح هادی، تداخل مسئولیت در نظارت بر ساخت ‌و سازها بین دهیاران و مسئولان بنیاد مسکن است.

وی خاطرنشان کرد: اگر اجرای طرح هادی روستاها ادامه یابد می‌توان امیدوار بود که حاشیه‌نشینی در شهرها کاهش می‌یابد و از مهاجرت روستا به شهر کاسته شود.

غفاری از اجرا شدن طرح هادی روستای عشاق خبر داد و افزود: طرح بهسازی روستاها از برنامه‌ریزی‌های اصلی دولت در سال‌های پس از انقلاب برای تثبیت روستاها و رفاه روستانشینان و جلوگیری از مهاجرت به شهرهاست.

وی، اجرای طرح بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی را یکی از مهمترین محرک‌ها برای توسعه روستایی، عنوان و اظهار کرد: این امتیاز در سال‌های اخیر توانست موجب مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها شود اما به تازگی وجود مسکن مهر موجب روی آوردن روستاییان به شهرها شده است.

غفاری، ساخت کتابخانه و پارک و جدول‌گذاری را مهمترین پروژه‌های دهیاری و شورای اسلامی عشاق در سال ۹۴ معرفی کرد و گفت: خدمت به قشر محروم جامعه، کاری ماندگار و قابل تقدیر است.

 

ایسنا

    نظرات