بازار داغ اجاره آپارتمان‌های لوکس

بازار داغ اجاره آپارتمان‌های لوکس

http://www.bananews.ir/آپارتمان‌های لوکس در شمال تهران، داستان منحصر به فرد خود را دارند. متراژهای ۲۵۰ متر به بالایی که در برج‌هایی مستقر شده‌اند که شارژ ماهانه آنها تنها ۵۰۰ هزار تومان است. چیزی بیش از دو سوم حقوق یک کارگر. علاوه بر اینکه باید یک میلیارد برای اجاره‌شان پول پیش بدهید و ماهانه هم ۵ میلیون تومان ناقابل هزینه کنید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irآپارتمان‌های لوکس در شمال تهران، داستان منحصر به فرد خود را دارند. متراژهای ۲۵۰ متر به بالایی که در برج‌هایی مستقر شده‌اند که شارژ ماهانه آنها تنها ۵۰۰ هزار تومان است. چیزی بیش از دو سوم حقوق یک کارگر. علاوه بر اینکه باید یک میلیارد برای اجاره‌شان پول پیش بدهید و ماهانه هم ۵ میلیون تومان ناقابل هزینه کنید.

لوکس سازی در تهران خود داستان پیچیده ای دارد. آپارتمان‌های لوکسی که در خوش آب و هواترین مناطق شمال شهر تهران ساخته شده اند، سازنده های ایرانی- اروپایی دارند و آشپزخانه های فول فرنیش. گواهی های انطباق استاندارد از آلمان می گیرند و به قول قدیمی‌ها، برای اجاره شان هرچقدر پول بدهی آش می خوری.

گشت و گذاری در میان آگهی های فروش مسکن در شمال شهر تهران، موردهای عجیب و قریبی را پیش روی متقاضیان قرار می دهد، متقاضیانی که به گفته سازندگان مسکن، اغلب حقوق دلاری می گیرند یا درآمدشان سر به فلک می زند. دلشان می خواهد سال به سال خانه شان را تغییر دهند و تنوع را تجربه کنند.

یکی از آگهی هایی که برای اجاره یک واحد نوساز در الهیه منتشر شده است، این چنین خانه مورد نظر را روایت می کند: سوپرلوکس، نوساز، بسیار شیک، دارای لابی، استخر، سونا، روف گاردن بسیار زیبا، نگهبان، لابی من، با دو پارکینگ، ۵ طبقه، تک واحد، آشپزخانه فول فرنیش با ارتفاع سقف بلند.

حتی صاحبان این چنین واحدهایی برای معامله، آنها را به هر بنگاه معاملات ملکی نمی سپارند. به افرادی خاص و البته شیک پوش، دارای تحصیلات و دارای برند بنگاه ملکی سرشناس.

میزان ودیعه ای که برای چنین واحدی در نظر گرفته شده یک میلیارد تومان و میزان اجاره ماهیانه ۵ میلیون تومان است. وقتی از هزینه های جانبی آن سئوال می کنیم، مشاور املاک می گوید که هر هفته یک روز فردی برای نظافت منزل، به صورت رایگان مراجعه کرده و به مدت سه ساعت خدمات می دهد.

لابی بسیار مجهز است و قابلیت هدایت مهمانان به صورت VIP تا درب منزل را دارد. استخرها می‌تواند اختصاصی باشد و هر خانوار دو ساعت در هفته را از آن استفاده کند. روف گاردن هم که شرایط خوبی را به استراحت روزانه و به دور از جنجال فراهم میکند.

این مشخصات خانه ای است که باید برای اجاره یکسال آن، رقمی را پرداخت که حتی شاید شمردن تعداد صفرهایش برای یک کارمند، چندان ساده هم نباشد. پول میلیاردی، خدمات مناسب و در نهایت شرایط بهینه برای پولدارها. حال ممکن است درآمد سالانه یک کارگر، ۵ میلیون تومان باشد. اجاره بهای یک ماه یک خانه است که البته پول پیشش دیگر قابل شمارش با درامد ماه‌های یک کارگر نباشد.

 

تابناک

    نظرات