تخریب زودتر از موعد ساختمان‌ها، تخریب سرمایه ملی است

تخریب زودتر از موعد ساختمان‌ها، تخریب سرمایه ملی است

http://www.bananews.ir/دبیر انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه تخریب زودتر از موعد ساختمان ها با روال فعلی تنها به منظور سود آوری افراد صورت می گیرد تاکید کرد: این روند آسیب جدی به سرمایه های ملی کشور وارد می کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمد مهدی مافی، دبیر انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران درباره وضعیت تخریب زودتر از موعد ساختمان ها در کشور اظهار کرد: انگیزه های اقتصادی افراد سودجو باعث تخریب زودتر از موعد ساختمان ها در کشور شده و ضرر بسیاری را به سرمایه های ملی وارد می کند.

وی افزود: افراد زیادی در کشور وجود دارند که از داشتن مسکن مناسب محروم هستند و تخریب زودترازموعد ساختمان ها با روال فعلی هم باعث شده سرمایه های ملی کشور آسیب ببینند و هم محرومیت افراد جامعه را به روندی ادامه دار تبدیل کرده است.

دبیر انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران با بیان این که افزایش تراکم ساختمان های باعث تخریب زودتر از موعد آنها در شرایط فعلی است ، گفت: انگیزه اصلی افراد از تخریب ها ، افزایش سودآوری در اجرای پروژه ها است.

مافی با اشاره به این که در یک بازه زمانی میان مدت برنامه های طرح تفضیلی شهرها در نظر گرفته نشده تصریح کرد: تغییرات ایجاد شده باعث می شود ساختمان ها قبل از فرسودگی تخریب شوند.

وی در ادامه گفت: اگر ساختمانی در ۲۰ سال گذشته جواز چهار طبقه می گرفت در حال حاضر می تواند ۹ طبقه جواز گیرد واین روند برای مالکین بسیار سودآور است.

دبیر انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران با تاکید بر این که باید برنامه هایی در نظر گرفته شود که هرچه زودتر جلوی این قبیل تخریب ها و ساخت و سازها گرفته شود، افزود: قوانین پایدار و آینده‌نگری صحیح در این زمینه لازم و ضروری است.

مافی با بیان این که مساله استحکام ساختمان ها و لزوم اجرای قوانین و مقررات در این زمینه امری حیاتی محسوب می شود، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی به کمک شهرداری باید راهکارهایی برای تقویت سازه های ساختمانی در نظر گیرد.

 

ایسنا

    نظرات